Reklama

​Serialowe Boże Narodzenie

Zobacz powtórki serialowych hitów oraz świąteczne odcinki kultowych produkcji!


Reklama

Jesteś fanem seriali? Zarejestruj się w serwisie ŚwiatSeriali.pl i dodaj do ulubionych wybrane produkcje, a otrzymasz od nas mailem informacje o każdym newsie na ich temat!

Zobacz jakie seriale mają swoje podstrony w SwiecieSeriali.pl! Czy jest tu twój ulubiony?

odc. 82 Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, wszędzie panuje świąteczny nastrój. Mateusz spotyka Barbarę. Jej syn, Radek, po raz kolejny uciekł z domu. Kobieta zgłasza zaginięcie na policji, ale funkcjonariusze nie traktują sprawy poważnie. Ojciec Joanny, dziewczyny Radka, odwiedza Barbarę. Okazuje się, że dziewczyna spodziewa się dziecka i twierdzi, iż Radek jest jego ojcem.

"Warto kochać"

odc. 30 W Rajsku trwają przygotowania do Bożego Narodzenia. Jak co roku przed ratuszem mieszkańcy dekorują choinkę. Krystyna organizuje w tawernie Wigilię dla najbliższych. W tym roku na spotkaniu może zabraknąć Michała, który nie ma ochoty widzieć Marty. Krystyna postanawia porozmawiać na ten temat z Martą. Mówi jej, że powinna spotkać się z Michałem i przekonać go, aby przyszedł. Przecież nie może go unikać do końca życia. Marta ma dość pouczania. Prosi Krystynę, aby ta zostawiła ją w spokoju.

"Plebania"

odc.798 Emilia chce dopilnować wszystkiego przed ślubem Martyny i Wojtka. Nie myśli o Sawczence. Patrycja namawia Martynę na wieczór panieński, ale dziewczyna nie ma na to ochoty w Wigilię. Wtedy Patrycja wyznaje, że nie ma gdzie się podziać tego wieczoru. Nie może wrócić do domu, bowiem cała rodzina jest przekonana, że ona spędza święta z chłopakiem. Martyna zaprasza Patrycję na święta do siebie. Danił widzi Wojtka i Martynę razem. Wojtek również go dostrzega i natychmiast zabiera Martynę do samochodu. W pośpiechu zostawiają na ulicy jeden z pakunków.

odc. 1196 Na plebanii Józefina przygotowuje potrawy na Wigilię. Grzybowa, która jeszcze nosi kołnierz ortopedyczny, pracuje w sklepie. Barbara jako Caroline w domu opieki rozmawia z kierowniczką, Aliną. Prosi ją, żeby przekazała Helenie prezent świąteczny - drogocenny samowar, ponieważ ona musi już wyjechać do Australii. Nowacki zamawia kolejne piwo w restauracji. Krystyna chce już zamknąć gospodę. Rafał oferuje Krystynie pomoc w posprzątaniu i ubraniu choinki. Nie spieszy się do domu, nie przepada za świętami.

odc. 1197 W domu seniora kierowniczka rozmawia z Elą na temat samowara. Nie ma zamiaru przekazywać go staruszce. Barbara i Piotr podsłuchują rozmowę Aliny za pomocą urządzenia umieszczonego w samowarze. Piotr i Barbara wkraczają do domu seniora. Przy wszystkich pensjonariuszach zgromadzonych przy wigilijnym stole proszą Alinę na rozmowę. W pokoju kierowniczki w obecności księdza Zygmunta Piotr włącza nagranie z podsłuchanej rozmowy Aliny i Eli o przywłaszczaniu sobie kosztownych rzeczy należących do pensjonariuszy.

odc. 1409 Na plebanii trwają przygotowania do Wigilii. 7iJózefina i Wala krzątają się w kuchni. W tym czasie Zbigniew zajmuje się osadzaniem choinki. Józefina martwi się o proboszcza. Swietka telefonuje do Wali i prosi ją o spotkanie. Jest podenerwowana. Na hrubielowskiej plebanii Antoni pije kawę, która mu nie smakuje. Rozmyśla o panujących tu zwyczajach. Zastanawia się, dlaczego kościelny i rodzina mają zakaz wchodzenia do kuchni i salonu. Swietka pod pretekstem pomocy przy świątecznych przygotowaniach spotyka się z Walą i mówi jej, że jest w ciąży.

"Wielka miłość Balzaka"

odc. 3 Balzak ponownie wybiera się do Szwajcarii na święta Bożego Narodzenia. W styczniu 1834 roku Ewelina i Honoré zostają kochankami. Nie przeszkadza to słynnemu Francuzowi w nawiązaniu romansu z piękną contessą Sarą Guidoni-Visconti. Ponieważ pisarz odmawia odbycia służby wojskowej, zostaje wtrącony do więzienia.

"Czterdziestolatek - dwadzieścia lat później"

Idą święta. Marek postanawia spędzić Wigilię z narzeczoną u jej rodziców. Ojciec dziewczyny opowiada o swej ochroniarskiej przeszłości. Na koniec łamią się wszyscy opłatkiem, a Marek z Kiką idzie na noc do pracy. Przebrani za św. Mikołajów stanowią ochronę dla gości Dextera w jego podmiejskiej posiadłości. W pewnym momencie z krzaków wychodzi niedźwiedź. Okazuje się, że to ekspert chodzący po kolędzie. Nagle w rezydencji wybucha pożar.

"Ja wam pokażę!"

odc. 7 Idą święta. Marek postanawia spędzić Wigilię z narzeczoną u jej rodziców. Ojciec dziewczyny opowiada o swej ochroniarskiej przeszłości. Na koniec łamią się wszyscy opłatkiem, a Marek z Kiką idzie na noc do pracy. Przebrani za św. Mikołajów stanowią ochronę dla gości Dextera w jego podmiejskiej posiadłości. W pewnym momencie z krzaków wychodzi niedźwiedź. Okazuje się, że to ekspert chodzący po kolędzie. Nagle w rezydencji wybucha pożar.

"Okazja"

odc. 9 Hela opowiedziała koleżankom z Kożuchowa, że ma narzeczonego i teraz wstydzi się jechać sama na święta. Zostaje więc w Warszawie. Wskutek różnych zbiegów okoliczności pozostali współlokatorzy również muszą zostać w stolicy. Organizują sobie zatem Wigilię zastępczą. Okazuje się jednak, że nie jest to taka prosta sprawa.

"Sąsiedzi"

odc. 86 Cezary i jego zespół otrzymują atrakcyjną propozycję z telewizji. W Żegiestowie mają nagrać koncert świąteczny. Cwał-Wiśniewski zabiera ze sobą Patrycję i Bogackich. Prosi Stanisława, by kupił muzykom bilety na pociąg. Po przyjeździe okazuje się, że Bogacki pomylił nazwy miejscowości i wysłał muzyków do odległego Świeradowa. W oczekiwaniu na pojawienie się zespołu Cwał-Wiśniewscy i Bogaccy wybierają się na pieszą wycieczkę w góry. Zaczyna padać śnieg.

"Ogniem i mieczem"

odc. 1 Jan Skrzetuski, poseł księcia Wiśniowieckiego, wraca z misji na Krymie. W drodze ratuje życie pułkownikowi kozackiemu Bohdanowi Chmielnickiemu. Podczas postoju w karczmie zaprzyjaźnia się z dwoma szlachcicami - Onufrym Zagłobą i Longinusem Podbipiętą, którzy mieli okazję zobaczyć, jak Skrzetuski poradził sobie z napastliwym starostą Czaplińskim i wyrzucił go na bruk. W dalszą drogę wyruszają razem. Wkrótce trafiają na rozbitą kolaskę kniahini Kurcewiczowej. Ratują z opresji ją oraz piękną bratanicę jej nieboszczyka męża, Helenę.

odc. 2 Ranny Skrzetuski, wypuszczony z niewoli dzięki listowi żelaznemu Chmielnickiego, rusza na poszukiwanie księcia i wojsk polskich. Tymczasem Bohun, który dotąd nie przyłączył się do rebelii, przechwytuje pismo przewożone przez Rzędziana. Odkrywa, że kniahini złamała dane mu słowo, oddając Helenę Polakowi. Żądny zemsty przybywa do Rozłogów, morduje Kurcewiczową i jej synów. Dzięki Zagłobie dziewczynie udaje się wymknąć z rąk Kozaka, stary szlachcic prowadzi ją w stronę twierdzy Bar. Książę Jeremi decyduje się zbrojnie stłumić chłopskie powstanie.

odc. 3 Skrzetuski, Wołodyjowski i Podbipięta spotykają Zagłobę uciekającego w chłopskim przebraniu spod Baru. W zdobytym przez Kozaków zamku Bohun odnajduje Helenę. Ranną wywozi do Czarciego Jaru, gdzie mieszka zaprzyjaźniona z nim czarownica Horpyna. Sam zaś wyrusza na wojnę. Tymczasem Skrzetuski dzieli swój oddział na cztery podjazdy. Komendę nad jednym z nich obejmuje Zagłoba. Niestety, wkrótce dają o sobie znać przywary pana Onufrego. Świeżo upieczony dowódca upija się na chłopskim weselu i zostaje pojmany przez Bohuna.

"Klan"

odc. 1189 Agnieszka jedzie z Surmaczową na wigilię do Feminy.  Chce przeprowadzić wywiady z podopiecznymi fundacji. Rysiowie, którzy mieli jechać do Brzezin, ostatecznie zostają w domu, ponieważ dzieci Józia są chore. Ola podtrzymuje na duchu Ulę. Decyduje się spędzić wieczór z przyjaciółką. Karolina wypytuje ojca o małżeństwo Jacka i Beaty. Elżbieta martwi się, że po raz pierwszy od lat na Sadybie na kolacji wigilijnej nie zbierze się cała rodzina. Jerzy tłumaczy żonie, że to nie jej wina. Do stołu zasiadają Chojniccy, Boreccy, Kamila i Władysław. Rysiowie goszczą u siebie Mariusza z Kasią oraz Sylwię. Paweł i Krystyna do kolacji zasiadają z Agnieszką i Pawełkiem.

odc. 1190 Boreccy z dziećmi spóźniają się na ślub Leszka i Magdy. Niespodziewanie okazuje się, że jednym ze świadków jest Karolina. Ola podtrzymuje na duchu zrozpaczoną Ulę. Decyduje się spędzić z nią wieczór. Michał wybiera się do Natalii, ale najpierw odwiedza dzieci z prezentami. Karolina spędza Wigilię z ojcem. Pyta go o małżeństwo Jacka i Beaty. Na Sadybie do wieczerzy zasiadają: Boreccy, Chojniccy, Kamila i Władysław. U Rysia i Grażynki przy stole spotykają się Lubiczowie, Mariusz z Kasią i niespodziewany gość - Sylwia.

odc. 1585 W domu na Sadybie rodzina Lubiczów spotyka się przy wigilijnym stole. Tuż przed nadejściem gości domownicy z pomocą Jerzego i synów Michała kończą ubierać choinkę. Pierwsi przyjeżdżają Paweł, Krystyna, Ola, Pawełek, Agnieszka i Zosia. Jacek i Donata są już w drodze do słowackiego kurortu. Mężczyzna odbiera telefon o pożarze w ich oddziale banku. Musi zawrócić do Warszawy. Monika przyjmuje Leszka kolacją. Darek i Czesia czekają z otwarciem prezentów do pierwszej gwiazdki. Niespodziewanie kurier przywozi przesyłkę dla kobiety.

odc. 1797 Zuzia dopytuje się, czy Leszek zdąży na pierwszą gwiazdkę. Oskar przyjeżdża na Sadybę, żeby położyć pod choinką prezenty. Przypomina, że wieczorem pojawi się razem z narzeczoną. Mariola składa pracownicom życzenia świąteczne. Antek nie może sobie darować, że nie było go w biurze, kiedy przyszła Hanna. Michał i dzieci mają jechać po Zytę. Poszukiwanie czapki opóźnia wyjazd. Przy okazji bliźniaki znajdują w łazience telefon komórkowy Kingi. Leszek dzwoni z drogi, że się spóźni, bo na trasie był wypadek i powstał gigantyczny korek.

"Wojna domowa"

odc. 10 Do państwa Jankowskich przyjeżdża z Anglii Rysio, kuzyn Pawła. Jest grudzień, wycieczka po Warszawie się nie udaje, bo przez zamarznięte okna autokaru nic nie widać. Główną atrakcją stają się dla Rysia rozmowy z panią Ireną. Rysio i Paweł jadą do Zakopanego, tymczasem państwo Jankowscy bawią się kupionymi dla Rysia ołowianymi żołnierzykami. Na nartach Rysio łamie rękę i nogę, ale wyjeżdża z Polski szczęśliwy i zaprasza Pawła na wakacje.

 

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: seriale | Paulina Holtz | Plebania | Krzysztof Kowalewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje