Serialowa wiosna, zakwitną nowe odcinki

Zbliżająca się wiosna (przynajmniej ta kalendarzowa) to pora żniw dla fanów telewizyjnych seriali. Sprawdźcie jakie nowości i niespodzianki polskie kanały przygotowały dla swoich wiernych telewidzów.

Marzec obfituje w interesujące nowe propozycje - zarówno polskie, jak i zagraniczne. Przyjrzyjmy się bliżej nowościom w telewizyjnych ramówkach, a później nowym sezonom seriali już nam znanych.

"Instynkt"

Premiera: 3 marca w TVP2 o 21:45.

Danuta Stenka i Szymon Bobrowski jako dochodzeniowcy w nowym serialu Patryka Vegi. Niekonwencjonalne metody śledcze, konflikty w policyjnej ekipie i ponure zagadki inspirowane prawdziwymi historiami.


Pojawienie się nowej policjantki Anny Oster (Danuta Stenka) w wydziale dochodzeniowym komendy stołecznej rodzi konflikty. Nikt tu na nią nie czekał. Ani podkomisarz Tarkowski (Szymon Bobrowski), ani jego partnerka (i dziewczyna) Ola Lewicka (Marieta Żukowska).

Wrogi Oster jest prokurator Wójcik (Piotr Głowacki), bo ma jakieś złe, związane z nią wspomnienia. A jednak nowa komisarz okaże się zaskakująco sprawna w rozwiązywaniu zagadek. Zobaczymy, jak korzystając z niezwykłej intuicji tropi sprawców zbrodni.

- Bez wahania przyjąłem propozycję roli w "Instynkcie", bo od dawna marzyłem, żeby w pracy spotkać się z Danutą Stenką - mówi Szymon Bobrowski.

- A przy tym jestem fanem kina akcji. Kiedy dzwoni do mnie Patryk Vega, żeby zaproponować mi rolę w swojej kolejnej produkcji, to bez wahania rzucam wszystko, żeby się tym zająć. Za każdym razem współpraca z nim jest wycieczką w nieznane.

Gwarantuje intensywną pracę i duże emocje, czyli ten rodzaj aktorstwa, który lubię. Serial jest kompozycją zamkniętą. To trzynaście zagadek kryminalnych, z którymi mierzą się komisarz Oster i komisarz Tarkowski. Oczywiście, najpierw muszą sobie wyjaśnić kilka spraw, ale potem stają się fantastycznymi partnerami.

- Siłą serialu są wstrząsające historie kryminalne, nawiązujące do prawdziwych wydarzeń - dodaje aktor.

- Będą wybuchy, strzelaniny i dużo krwi. Na planie przeżywamy takie emocje, że po powrocie do domu potrzebuję trochę czasu, żeby ochłonąć. Niedawno kręciliśmy scenę pogrzebu na wsi z wystawieniem ciała w trumnie w domu, płonącymi gromnicami, modlitwami i pieśniami żałobnymi. Wiedziałem, że w trumnie leży aktorka, ale energia tej sceny była porażająca.

Siłą "Instynktu" jest też znakomita obsada, z gwiazdami nawet w epizodach i bardzo obiecującymi debiutantami.

"1920. Wojna i miłość"

Premiera: 2 marca w TVP1 o 20:25

Portret Polaków wciągniętych w kataklizm wojny i rewolucji. Pola bitew i ciche dworki w nowym serialu.

Kaprys losu sprawia, że daleko na wschodzie spotykają się trzej młodzi Polacy służący w armiach trzech cesarzy. Bronek Jabłoński (Jakub Wesołowski), porucznik rosyjskiej armii, cudem ucieka z rąk bolszewików dowodzonych przez okrutnego Tkaczenkę (Eryk Lubos).

Pochodzący ze Śremu Władek Jarociński (Wojciech Zieliński) dezerteruje z armii niemieckiej i trafia na Józefa Szymańskiego (Tomasz Borkowski), oficera wojsk austrowęgierskich. Każdy z nich wie, że kryzys mocarstw rozbiorowych stwarza szansę na odrodzenie Polski. Ten proces nie będzie łatwy ani prosty.

A potem trzeba będzie bronić kraju przed Armią Czerwoną. W nowym serialu zobaczymy efektowne sceny batalistyczne, szarże i eksplozje, ale nie zabraknie też wątków romansowych.

"Rodzinka.pl"

Premiera: 2 marca w TVP2 o 20:45

Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak w pogodnej opowieści o dolach i niedolach życia rodziny prawie wielodzietnej.

Natalia i Ludwik Boscy (Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak) to para po trzydziestce. Poznali się jeszcze na studiach. Była fascynacja i miłość od pierwszego wejrzenia. Dziś są rodzicami trzech chłopców: Tomka (Maciej Musiał), Kuby (Adam Zdrójkowski) i Kacpra (Mateusz Pawłowski). Każdy z nich to indywidualista, z inną pasją i temperamentem.

Choć Natalia urodziła trójkę dzieci, wciąż wygląda kwitnąco. Figurę ma do pozazdroszczenia, ubiera się z klasą. Doskonale godzi życie zawodowe z prywatnym. Nie narzeka na zmęczenie i trzyma fason nawet wtedy, gdy chłopcy zasypiają w butach narciarskich.

- Dzieciaki stale zadają rodzicom trudne pytania - mówi Małgorzata Kożuchowska.

- Myślę, że właśnie dzięki temu serialowi tak blisko do tego, co prawdziwe. Mając podobne doświadczenia, możemy bardzo łatwo zobaczyć tam siebie. Nasze postaci nie znają odpowiedzi na wszystkie pytania, nie potrafią łatwo wyjść z każdej sytuacji, dają się zaskakiwać. Czasami nawet nie są najlepszymi rodzicami i popełniają błędy, ale myślę, że dzięki temu zdobędą sympatię widzów. Do pełni rodzicielskiego szczęścia Boskim brakuje córeczki.

Ludwik marzy o tym, żeby porwać żonę i uciec z nią na jakiś czas z dala od wszędobylskich i dociekliwych synów, bo bez tego mogą być kłopoty z powiększeniem rodziny.

Zdaniem reżysera Patricka Yoki serial jest żartobliwą i trochę politycznie niepoprawną historią o blaskach i cieniach rodzicielstwa. - Poza gagami i celnymi ripostami ważne są tu emocjonalne konteksty scen, mające wpływ na komizm sytuacji - mówi reżyser. Konstrukcja serialu jest swobodna, to zbiór obrazów z życia miłej i trochę zwariowanej rodziny.

"Anatomia prawdy"

Premiera: 26 lutego w Fox Life o 20:05

Neurochirurg z niesprawną ręką to śmiertelne zagrożenie dla chorych. Musi zająć się pacjentami, którym nic już nie może zaszkodzić.

Doktor Megan Hunt (Dana Delany) płaci wysoką cenę za pogoń za karierą. Rozpada się jej rodzina. A ona sama, po wypadku, który zaburzył funkcjonowanie jej dłoni, powoduje śmierć pacjenta na stole operacyjnym. Traci wszystko.

Pięć lat później podejmuje pracę lekarza sądowego, by wykorzystać swoją ogromną wiedzę medyczną do rozwiązywania spraw kryminalnych. Jej niekonwencjonalne metody często irytują współpracującego z nią detektywa Buda Morrisa (John Carroll Lynch). Trudny charakter Megan sprawia, że nie przepada za nią także jej szefowa Kate Murphey (Jeri Ryan). Ale każda sekcja daje Megan tyle informacji, jakby martwi opowiadali jej o swoich ostatnich chwilach.

"Goście" ("V")

Premiera 1 marca w TVN o 23:30

Najpierw w latach 80. powstał serial "V" (od visitors, czyli goście). Teraz na nasze ekrany wkracza nowa wersja tej klasycznej pozycji science fiction. Na Ziemię przybywają przedstawiciele obcej cywilizacji. Ich przywódczyni Anna (Morena Baccarin) przekonuje o korzyściach współpracy ludzi i kosmitów. Trudno jej nie wierzyć. Ale Agentka FBI Erica Evans (Elizabeth Mitchell) natrafia na złowieszczy ślad.

Odkrywa, że kosmici stopniowo przenikają do struktur rządowych i firm. Nie zależy im na współpracy, ale chcą skolonizować Ziemię. Na domiar złego są już bardzo potężni, a wszystkie przestrogi uchodzą za sianie paniki.


Marzec to także miesiąc powrotów naszych ulubionych seriali wraz z nowymi odcinkami. Jakie przygody czekają znanych już bohaterów?

"Usta usta"

Premiera trzeciego sezonu 1 marca w TVN o 21:30

Losy trzech par bohaterów zawikłają się w trzeciej serii, której emisja się zaczyna.

Wydaje się, że związek Julii (Magdalena Różczka) i Adama (Paweł Wilczak) rozkwita. Spodziewają się dziecka, o czym informują przyjaciół. Adam chce jeszcze trochę poszaleć, zanim podejmie obowiązki ojca i nie domyśla się, że już niedługo stoczy najtrudniejszą walkę w życiu. Piotrka (Wojciech Mecwaldowski) czeka gorycz nieodwzajemnionego uczucia.

A związek Agnieszki (Magdalena Popławska) i Krzysztofa (Marcin Perchuć) będzie się rozpadał. W trzecim sezonie pojawią się nowi bohaterowie, których zagrają m.in: Rafał Królikowski, Magdalena Walach, Jerzy Zelnik, Piotr Garlicki i Lesław Żurek.

"Szpilki na Giewoncie"

Premiera sezonu drugiego 3 marca w Polsacie o 22:00

Podobno wspólne nieszczęścia zbliżają ludzi, ale pod warunkiem, że nie są rywalami. Tymczasem Grzegorzowi (Marcin Rogacewicz) i Bartkowi (Krzysztof Wieszczek) zależy na Ewie (Magdalena Schejbal). Kiedy jeden ze złamaną nogą, a drugi z uszkodzonymi kręgami szyjnymi trafią do jednej sali zakopiańskiego szpitala, zacznie się wojna podjazdowa.

Każdy pretekst będzie dobry, by dogryźć konkurentowi. Kiedy Ewa odwiedzi Grzegorza, ze zdumieniem zauważy na sąsiednim łóżku Bartka. Ale jego sytuację skomplikuje żona (Adrianna Jaroszewicz), która przyjedzie z Ameryki z małym dzieckiem.

Premiera piątego sezonu 3 marca w TVP1 o 20:25

Przestępcy, z którymi w piątym sezonie serialu zmierzy się ojciec Mateusz (Artur Żmijewski), będą grasowali nie tylko w Sandomierzu. Razem z proboszczem detektywem odwiedzimy więc wiele innych miejscowości regionu. W ćmielowskiej wytwórni porcelany dojdzie do konfliktu.

Czy śmierć dyrektora będzie miała związek z tymi sporami? Możejko (Piotr Polk), prowadząc dochodzenie w sprawie zabójstwa, odkryje w zabytkowym pałacu nielegalne kasyno.

Przestępcy najpierw go uprowadzą, a potem postanowią zlikwidować jako niewygodnego świadka. Przygotują wszystko do sfingowanego wypadku samochodowego. Czy ojciec Mateusz zdąży na czas z odsieczą? W nowej serii nie zabraknie też wątku nawiązującego do prawdziwych wydarzeń minionego lata, kiedy powódź spustoszyła nisko położoną dzielnicę miasta Nabrzezie oraz wioski i pola uprawne w rejonie Dwikóz. W serialu zobaczymy ojca Mateusza organizującego pomoc dla poszkodowanych.

Warto dodać, że ekipa serialu naprawdę organizowała akcję charytatywną. Dla lokalnych władz było też bardzo ważne, by widzowie serialu zobaczyli, że zniszczenia w najmniejszym stopniu nie dotknęły położonej wysoko na wzgórzach zabytkowej części miasta.

"CSI: Kryminalne zagadki Miami"

Premiera dziewiątego sezonu 3 marca w AXN o 21:00

Floryda przyciąga jak magnes bogaczy i przestępców. Czasami są to ci sami ludzie, jak członkowie elitarnego klubu myśliwskiego, polujący czasami na "dwunożną zwierzynę". W dziewiątym sezonie serialu zobaczymy, jak ekipa Horatio Caine'a (David Caruso) zmierzy się ze zwyrodnialcami.

Caine będzie musiał też po raz kolejny podjąć walkę z zabójcą swojej żony Marisol, Memmo Fiero (Robert LaSardo). Czeka nas nowa porcja emocji w rajskiej scenerii "słonecznego stanu".

"CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku"

Premiera siódmego sezonu 3 marca w AXN o 23:00

Nowojorscy detektywi będą teraz musieli walczyć z przestępcami w osłabionym składzie. W siódmym sezonie nie zobaczymy bowiem Stellli (Melina Kanakaredes). Lukę w ekipie spróbuje wypełnić Jo Danville (Sela Ward).

Amerykańscy widzowie, którzy oglądają nowy sezon od jesieni, przyjęli aktorkę niemal dobrze. W nowej serii wyjaśni się domowy dramat Messera (Carmine Giovinazzo).

IP

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje