Reklama

"Różowe lata siedemdziesiąte" powracają!

"Różowe lata siedemdziesiąte" to serial niezapomniany, określany mianem kultowego. Opowiada o grupie przyjaciół, nastolatków mieszkających w Point Place, w stanie Wisconsin. Akcja serialu toczy w latach 1976 - 1979, a jej tło stanowią wydarzenia, które zapisały się na kartach historii Stanów Zjednoczonych.Reklama

Bohaterowie to niezła społeczna i charakterologiczna mieszanka. Liderem paczki jest Eric, mający niezwykle surowego ojca oraz piękną  dziewczynę -  Donnę. Do grona należą także inteligentny i pełen sarkazmu buntownik Steven, przystojny ale nierozgarnięty Michael, bogata i rozpuszczona Jackie oraz Fez, nieco dziwaczny student z wymiany międzynarodowej. Główne centrum spotkań, wygłupów, zabawnych, a czasem poważnych rozmów znajduje się w piwnicy Erica.

Doskonałe dialogi, przekomiczne sytuacje oraz wiele, nierzadko przedstawianych w krzywym zwierciadle nawiązań do realiów kolorowych lat siedemdziesiątych, powoduje, że serial się nie starzeje i za każdym razem bawi tak samo. Emisja wszystkich odcinków już w październiku tylko w Comedy Central!

Dla wszystkich wiernych fanów - kilka ciekawostek związanych z serialem.

Czy wiesz, że...?

· Pierwotnie postać Reda Formana miał zagrać Chuck Norris, ale z uwagi na konflikt terminów realizacyjnych z serialem "Strażnik Teksasu" twórcy zostali zmuszeni do zastąpienia go Kurtwoodem Smithem.

· Przez 8 sezonów pojawiło się wiele znanych nazwisk kina i telewizji - m.in. Mitch Pileggi, Brooke Shields, Isaac Hayes, Bruce Willis, Jessica Simpson, Shannon Elizabeth, Seth Green, Alyson Hannigan czy Eliza Dushku.

· W serialu oczywiście nie mogło zabraknąć gwiazd lat 70. Gościnnie udział wzięli: Betty White, Mary Tyler Moore, Valerie Harper, Pamela Sue Martin, Tim Reid, Eve Plumb, Barry Williams, Christopher Knight, Tom Bosley, Marion Ross, Monty Hall, Gavin MacLeod, Don Knotts, Richard Kline, Jenilee Harrison, Danny Bonaduce oraz Shirley Jones.

· Serial naprawdę kultywuje lata siedemdziesiąte. Od piątego sezonu nazwy poszczególnych odcinków serii pochodzą od tytułów piosenek popularnych
w tamtych latach zespołów rockowych. Tym sposobem piąty sezon to utwory Led Zeppelin, szósty to kawałki The Who, siódmy jest spod znaku The Rolling Stones, natomiast inspiracją do ósmego był zespół Queen.

· Mila Kunis miała zaledwie 14 lat kiedy trafiła na casting do serialu. Kiedy została spytana o wiek, odpowiedziała: "W dniu moich urodzin będę miała 18 lat". Teoretycznie było to prawdą.... zapomniała jednak dodać, w którym roku to nastąpi.

·  FES(Z) to pierwsze litery angielskiego Foreign Exchange Student (pol. Student Wymiany Międzynarodowej). Jego pochodzenie jest nieznane, a aktor musiał udawać taki akcent, by nie można było tego rozpoznać.

· Jackie nieustannie dokucza Fezowi z powodu jego narodowości. W prawdziwym życiu aktor grający Feza, Wilmer Valderrama, urodził się w Stanach Zjednoczonych, natomiast Mila Kunis pochodzi z terenów byłego Związku Sowieckiego, należących obecnie do Ukrainy.

· Producenci długo myśleli nad nazwą serialu. Pierwsze propozycje, jakie się pojawiły to "Teenage Wasteland", "The Kids Are Alright" oraz "Reeling in the Years". Z racji, że tytuły nawiązywały zbyt bardzo do piosenek zespołów The Who i Steely Dan, prawnie nie mogły zostać wykorzystane.
W ostateczności serial zatytułowany został "Feelin' Alright", jednak nazwa nie przyjęła się. Badana publiczność opisując go używała słówT"o show o latach 70"... Zadecydowało to o zmianie nazwy na finalną wersję: T"hat '70s Show".

· Tommy Chong, znany jako serialowy hipis Leo, w latach 2003-2004 zniknął z show. Przyczyną była jego odsiadka za handel fajkami do palenia marihuany. Tommy dzielił celę wraz z Jordanem Belfortem i podczas odbywania kary zachęcał go do spisania swoich wspomnień. Jordan posłuchał współwięźnia, a na podstawie pamiętnika powstał film "Wilk z Wall Street".

· Naturalnym kolorem włosów Laury Prepon jest rudy. Na potrzeby filmu "Karla" (2006) zmuszona była przefarbować włosy na blond. Z tego powodu rudowłosa Donna Pinciotti w ostatnich dwóch sezonach serialu zmienia swoją fryzurę.

· Fez, postać grana przez Wilmera Valderrama nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem u kobiet. Ma za sobą wiele nieudanych prób poderwania ukochanej Jackie. W życiu prywatnym aktor radzi sobie znacznie lepiej niż jego bohater. Spotykał się z gwiazdami takimi jak Mandy Moore, Lindsey Lohan, Avril Lavigne, Ashlee Simpson, Hilary Duff, Jennifer Love Hewitt oraz Demi Lovato. Krążą także plotki o jego romansie z Evą Longorią...

· Mila Kunis przyznała, że Ashton Kutcher był pierwszym chłopakiem, którego pocałowała... zarówno na ekranie, jak i poza nim. I chociaż wielokrotnie rozstawali się i schodzili na ekranach telewizorów, prywatnie zostali parą dopiero lata po zakończeniu serii. Obecnie są zaręczeni i właśnie urodziło się ich pierwsze dziecko.

Emisja serialu od poniedziałku do piątku o godz. 11:20 (2 odcinki) na kanale Comedy Central!


swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Różowe lata siedemdziesiąte

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje