Przemysław Kossakowski: był gwiazdą, teraz "normalnie" pracuje

Przemysław Kossakowski do niedawna był gwiazdą telewizji TTV i prowadził programy, który przyciągały przed ekrany sporą widownię. Jednak po rozwodzie zaszył się w swojej samotni na Podlasiu. Co robi teraz?

Przemysław Kossakowski jest polskim dziennikarzem i podróżnikiem, jednak niedawno praktycznie zniknął z publicznych mediów. Jak wyglądała jego kariera i co jest powodem, że teraz niewiele o nim słyszymy? 

Przemysław Kossakowski: Początki kariery

Przemysław Kossakowski nie planował od początku zostać dziennikarzem, a przynajmniej tak wynika z jego ścieżki kariery, która wydaje się być dość kręta. Okazuje się, że podróżnik jest człowiekiem wielu talentów

Ukończył studia na Wydziale Wychowania Artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Początkowo zajmował się malarstwem, później pracował jako nauczyciel, drwal, mechanik samochodowy, a także w holenderskiej chlewni i przy zbiorach ziemniaków we Francji. 

Reklama

W 2012 podążył kierunku pracy w mediach i został zatrudniony jako dokumentalista w stacji TTV — pracował jako dziennikarz i prowadzący. Od tego momentu poprowadził kilka programów dla tej stacji m.in. "Kossakowski: Szósty zmysł", "Kossakowski: Inicjacja", "Kossakowski: Nieoczywiste". W 2020 roku poprowadził program "Down the Road. Zespół w trasie". Była to produkcja pokazująca, jak dziennikarz wraz z grupą osób z zespołem Downa podróżuje po świecie. Za ten program otrzymał nagrodę Lodołamacze 2020 w kategorii "dziennikarz bez barier" oraz Telekamerę w kategorii "osobowość telewizyjna". Produkcja doczekała się trzech sezonów. 

W 2022 roku razem z Barbarą Kurdej-Szatan poprowadził program "Project Cupid", który niestety nie odniósł sukcesu. 

W 2023 roku obronił pracę dyplomową w temacie arteterapii - "Arteterapia w pracy z Osobami z niepełnosprawnościami intelektualnymi". 

Przemysław Kossakowski: Życie prywatne

Przemysław Kossakowski jest obecnie rozwiedziony. W 2020 roku poślubił Martynę Wojciechowską — polską prezenterkę, dziennikarkę, podróżniczkę i pisarkę. W 2021 roku potwierdzono plotki o ich rozstaniu, a w 2022 media poinformowały o rozwodzie pary z orzeczeniem winy po stronie mężczyzny. 

Po zmianach w życiu prywatnym Kossakowski postanowił odejść z mediów. Zamieszkał na Podlasiu i przez pewien czas utrzymywał się ze spotkań autorskich i wykładów motywacyjnych — wciąż z dala od mediów, ale pozostając w kontakcie z fanami poprzez m.in. Instagrama, na którym zebrał ponad pół miliona obserwujących. 

Przemysław Kossakowski i "normalna" praca

Biorąc pod uwagę, że dziennikarz w swoim życiu podejmował się przeróżnych prac, nikogo nie powinno zdziwić, że teraz podjął się całkiem nowego zawodu. Obecnie został pracownikiem działu promocji oraz zaangażował się w organizację Festiwalu "Pojezierze Wolnych Myśli". 

"Wielu rzeczy jeszcze w życiu nie robiłem, a jedną z nich jest współorganizacja festiwalu. Myślę, że najwyższa pora to zmienić" - stwierdził były gwiazdor. 

Korzystając z własnych zasięgów postanowił poprosić o pomoc osoby i firmy, które chciałyby wesprzeć jego nowy projekt.  

"Ciągle rozglądamy się nad osobami/firmami, którzy chcieliby wspomóc naszą ideę. W zamian możemy obiecać znakomitą przygodę i liczne świadczenia promocyjne. To propozycja, która adresowana jest wyłącznie ludzi kochających przyrodę, przygodę, sztukę i naukę, więc mamy podstawową wadę. Szukamy tylko wrażliwych partnerów" — ogłosił na Instagramie. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Przemysław Kossakowski | Martyna Wojciechowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy