Reklama

Przegląd serialowych premier 2011

Od dzisiaj z impetem startują duże, serialowe produkcje. Zarówno polskie, jak i zagraniczne. Oto przewodnik po serialowych premierach 2011 roku.

"Prosto w serce", premiera: 3 stycznia, 17:55, TVN

Reklama

Dyskusje internetowe na temat tego serialu zaczęły się przed prezentacją odcinka-pilota. Temperatura była wysoka. Miłośnicy "Majki" spierali się ze zwolennikami "BrzydUli".

Ci pierwsi byli sceptyczni wobec nowej produkcji, drudzy entuzjazmowali się tym, że zobaczą swoich ulubieńców, Filipa Bobka i Małgorzatę Sochę, w nowych wcieleniach.

Kierujący firmą, przystojny Artur Sagowski (Filip Bobek) to chodzący ideał (tu będzie trudno uniknąć porównań z "BrzydUlą"), ale jego narzeczona Konstancja (Małgorzata Socha) jest kobietą luksusową, chłodną i bezwzględną. Monika (Anna Mucha) stanie się jej rywalką. Przed nami 115 odcinków opowieści o niełatwej miłości bokserki i milionera.


"Lost: Zagubieni 6", premiera: 3 stycznia, 21:20, TVP1

Przed nami kolejne zagadki, zażarte walki oraz skoki w czasie i przestrzeni.

Szósty sezon "Zagubionych" daje odpowiedzi na niektóre pytania, ale pojawiają się też nowe tajemnice. Już w pierwszym odcinku odkryjemy, że samolot linii Oceanic 815 wcale nie musi ulec katastrofie.

W rzeczywistości alternatywnej Jack (Matthew Fox) gawędzi ze stewardessą o drinkach, kiedy zaczynają się gwałtowne turbulencje. Doktor jest przestraszony, ktoś mówi, że czuje się jak pranie w pralce, ale samolot utrzymuje się w powietrzu i dociera do lotniska.

Za to w innej scenie widzimy, że Pacyfik zatopił wyspę. Może przybycie rozbitków jest warunkiem przetrwania tego skrawka lądu? W szóstej serii dowiemy się od Jacoba (Mark Pellegrino), że każdy z zagubionych trafił na wyspę zgodnie z planem. - Nie wyrwałem żadnego z was ze szczęśliwego życia. Wszyscy byliście uszkodzeni - powie Jacob. Jaki był ten plan? Może dowiemy się w finale.

"Gotowe na wszystko 4", premiera: 3 stycznia, 14:45, Polsat

Powraca czwarty sezon serialu, który zrewolucjonizował współczesną telewizję. A w nim: gra o władzę, pieniądze i seks.

Bree (Marcia Cross) będzie prawie... w ciąży. Stali lokatorzy Wisteria Lane powinni mieć się na baczności przed przenikliwym okiem Katherine Mayfair (Dana Delany). Przed laty wyjechała nagle, bez pożegnania, teraz wraca. Po co?

Wśród gospodyń domowych pojawia się też para gejów: Bob Hunter (Tuc Watkins) i Lee McDermett (Kevin Rahm). Jak przyjmie ich środowisko, w którym obowiązuje poprawność polityczna? Czy oni mają ochotę zaprzyjaźniać się z sąsiadami?

Tuż po czwartym sezonie Polsat pokaże sezon piąty.


"Miasto kocic 2", premiera: 2 stycznia, 21:00, FoxLife

Jak dogonić czas, znowu bawić się i romansować jak nastolatka? Jules próbuje po rozwodzie "wrócić do gry". Czekają ją zwycięstwa i porażki.

Pełne temperamentu, wciąż atrakcyjne, ale odwiedzające chirurgów plastycznych - takie są "kobiety pumy", walczące z upływem czasu. Jules (Courteney Cox) to jedna z nich: rozwiedziona, po czterdziestce, wychowująca kilkunastoletniego syna Travisa (Dan Byrd).

Ma pieniądze, jako wzięta agentka nieruchomości. Koleżanki zachęcają ją, żeby korzystała z odzyskanej swobody. Ona zaś chciałaby stworzyć trwały związek z przystojnym Graysonem (Josh Hopkins). Czasem spotyka byłego męża (Brian Van Holt), który jest dość niefrasobliwy i wciąż mieszka w... łódce.

W drugim sezonie serialu zobaczymy Jennifer Aniston, która wystąpi gościnnie obok swojej wieloletniej koleżanki z "Przyjaciół". Jules od razu odnajdzie wspólny język z graną przez Jennifer Aniston - Glenn swoją nową psychoterapeutką, dopóki nie odkryje godnej pożałowania, lecz zabawnej prawdy o jej metodach leczenia. Będziemy też śledzić rozwój związku Graysona i Jules, a także jej przygotowania do wyprawienia syna na studia.

Życie dopisało dalszy ciąg do opowieści o uczuciach. Rozpoczęty na planie romans Courteney Cox i Briana Van Holta stał się sensacją Hollywood.


"Filantrop", premiera: 5 stycznia, 21:20, TVP1

Teddy Rist (James Purefoy, znany z roli Marka Antoniusza w serialu "Rzym") to milioner, zmierzający od sukcesu do sukcesu.

Decyzje podejmuje błyskawicznie, nie cofa się przed niebezpieczeństwem. Ta pogoń za ryzykiem ma powody: adrenalina ma stępić jego ból po stracie synka. Przez przypadek, ratując dziecko w Afryce, odkrywa, że jego miliony mogą komuś służyć. Zmienia się w nietypowego filantropa.

Żeby zdobyć fundusze, układa się nawet z bossami karteli narkotykowych. Zbyt piękne, by było prawdziwe? A jednak bohater ma pierwowzór. To Bobby Sager, milioner, który mówi: - Kiedy chcesz pomóc, nie wypisuj czeku. Jedź i sam przekaż fundusze potrzebującym, stań z nimi oko w oko.


"Mistrzowie horroru", premiera: 3 stycznia, 23:05, TVP1

Noc, deszcz, górska droga i porzucone auto. Lepiej się przy nim nie zatrzymywać...

Znamy to? Tak, ale za każdym razem efekt jest znakomity. Zaczynamy się bać. I słusznie, bo potem będą sceny dla widzów o mocnych nerwach. Pierwszy odcinek nowego serialu grozy opowiada o wypadku na górskiej drodze.

Twórcy serialu to grupa kilkunastu najbardziej cenionych obecnie reżyserów horrorów, od Johna Carpentera po Takashiego Miike. Każdy wprowadził do tej produkcji elementy typowe dla swojej twórczości.

Jedni bawili się trochę konwencją, inni pozostali śmiertelnie poważni. Zobaczymy więc krwiożercze potwory, jak w odcinku o kobiecie, której zdecydowanie nie należało ratować z rąk zabójcy ("Jenifer"). Będzie też coś o sekretach psychiki ("Koszmar w domu wiedźmy"). Niektóre sceny, na przykład te ze szczurami o ludzkich twarzach, prawdopodobnie pozostaną w pamięci na długo!


"Na każde wezwanie", premiera: 3 stycznia, 00:10, Polsat

Nowy serial o ratownikach górskich, tym razem ze Szkocji. Prawdziwe zdarzenia, emocjonujące akcje i fantastyczne plenery.

Szkockie góry nie robią wrażenia, kiedy patrzy się na mapę. Ich najwyższy szczyt jest niższy od naszej bieszczadzkiej Tarnicy. Ale pozory mylą. Tamte szczyty wznoszą się niemal od poziomu morza. Nie brak tu grani, skalnych ścian, rwących rzek i jaskiń. Jest mnóstwo pokus dla turystów i ryzykantów. Na dodatek pogoda jest tu całkowicie nieprzewidywalna. Ulewy, śnieżyce i huragany zabijają nieostrożnych...

Drużyna ratowników z miasteczku Glentannoch musi być nieustannie gotowa do akcji - szefem zespołu jest dr Gordon Urquhart (Clive Russell), zastępuje go Douglas McLanaghan (Brendan Coyle).

Serial kręcono u podnóża Ben Nevis (najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii), a scenariusz nawiązuje do prawdziwych akcji.

IP

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje