Reklama

Prochy serialowego kota sprzedane

Prochy kota, który występował w najdłużej nadawanym serialu telewizyjnym w Wielkiej Brytanii, zostały sprzedane za 844 funty - podał w czwartek dom aukcyjny, w którym doszło do transakcji.

Przez ponad 10 lat miliony telewidzów witał w czołówce serialu "Coronation Street" biało-rudo-bury kot Frisky przyczajony na dachu gołębnika.

Reklama

Wybrano go w 1990 roku do serialu bardzo starannie - spośród około 5 tysięcy kotów. Pojawiał się w ciągu 10 lat w ponad tysiącu odcinków, aż do śmierci w wieku lat 14, co jak na kota jest całkiem słusznym wiekiem.

Popioły Frisky'ego w drewnianej urnie wystawił na aukcję jego właściciel. Spodziewano się otrzymać za nie 150 funtów.

Według rzecznika domu akcyjnego Dominica Wintera, prochy serialowego kota kupił, po ostrej licytacji, prywatny nabywca.

"Frisky był nie tylko kochanym zwierzakiem domowym, zdobył sobie miejsce w sercu narodu i przyniósł tysiące funtów organizacjom charytatywnym" - zachwalał przed aukcją właściciel, który postanowił uzyskane pieniądze z prochy Frisky'ego wpłacić na działalność Ligi Ochrony Kotów.

W serialu "Coronation Street", nadawanym nieprzerwanie od grudnia 1960 roku, elementem łączącym setki postaci i wątków, jest tytułowa ulica. W Polsce serial nadawała w latach 90. TVP.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje