Reklama

Prawdziwe imiona i nazwiska gwiazd. Znaliście je?

Niewiele osób wie, że gwiazdy znane z pierwszych stron gazet, wcale nie noszą imion nadanych im przez rodziców i swoich rodowych nazwisk. Artyści często decydują się na zmianę nazwiska na pseudonim, który jest bardziej "medialny". Wiele z nich samemu wybrało sobie także imię. Dlaczego zdecydowali się na te zmianę? Sprawdźcie, jak naprawdę nazywają się Borys Szyc, Dorota chotecka, Oliwier Janiak czy Viola Kołakowska!

Borys Michalak, czyli Borys Szyc

Gdyby żona Borysa Szyca, Justyna Nagłowska, chciała przyjąć pierwsze nazwisko męża, musiałaby wpisać w dowodzie "Michalak".

Aktor urodził się bowiem jako Borys Michalak. Już w dorosłym życiu postanowił zmienić nazwisko na rodowe matki, która samotnie go wychowywała.

Dorota Chotecka to... Dorota Kapusta!

Dorota Chotecka to tak naprawdę... Dorota Kapusta. Aktorka zmieniła nazwisko jeszcze w trakcie studiów w łódzkiej PWST. Tak się do niego przywiązała, że nawet po ślubie z Radosławem Pazurą pozostała przy swoim panieńskim nazwisku.

Piotr Janiak nie brzmi medialnie?

Olivier Janiak, dziennikarz znany także z serialowych produkcji TVN, m.in. "Druga szansa", "Aż po sufit", "BrzydUla" czy "Przepis na życie", kiedyś miał na imię... Piotr. Imię Olivier nadali mu koledzy z pierwszej pracy, ponoć bardziej do niego pasowało:

Reklama

"Było nas pięciu Piotrów i wszystkim się myliło. Koleżanka stwierdziła poza tym, że to imię zbyt łagodne i nie pasuje do mnie. Na moją wizytówkę wpisała Olivier. Ludzi to kręciło, było bardziej zapamiętywalne i tak zostało. Dziś nawet moja mama nie mówi na mnie Piotr" - stwierdził w programie "20m2 Łukasza".

Justyna Schneider nie chciała być mylona z "tą Kulig"

Aktorka zdecydowała się na zmianę, by można było łatwiej odróżnić ją od siostry - Joanny Kulig. Okazuje się jednak, że siostry nadal dzielą to samo nazwisko!

"Tak naprawdę obie nazywamy się Kulig. Ale ponieważ nasze imiona brzmią podobnie, to zdecydowałam się na przyjęcie pseudonimu artystycznego, nazwiska naszej prababci Schneider, żebyśmy nie były mylone" - wyznała w wywiadzie Justyna Schneider.

Jane Seymour to... Joyce Frankenberg

Niezapomniana Dr Quinn właściwie nazywa się Joyce Penelope Wilhelmina Frankenberg. Brytyjska aktorka przed rozpoczęciem kariery, zmieniła nazwisko na bardziej światowe. Swój pseudonim wzięła od trzeciej żony Henryka VIII.

Viola Kołakowska była kiedyś... Wiolettą Kołek

Zapomniana aktorka, która obecnie bardziej znana jest jako matka dzieci Tomasza Karolaka i popularyzatorka teorii spiskowych, zmieniła imię i nazwisko, by były bardziej medialne.

Niestety, nie pomogło to w karierze...

Carlos Irwin Estévez, w skrócie... Charlie Sheen

Kontrowersyjny aktor właściwie nazywa się Carlos Irwin Estévez. Gdy postanowił zostać aktorek, podobnie jak jego ojciec, postanowił przyjąć przydomek. Ojciec aktora, Martin Sheen (właśc. Ramón Gerard Antonio Estévez) przyjął nazwisko Sheen na cześć katolickiego arcybiskupa i teologa Fultona J. Sheena.

Violetta (Zm)Arlak

Występująca w "Ranczu" Violetta Arlak zdecydowała się na zmianę nazwiska po to, by ładniej prezentowało się w mediach. Pierwotnie nazywała się Zmarlak, co mogłoby utrudnić jej pracę w telewizji.

Weronika Marczuk była kiedyś Ołeną!

Weronika Marczuk, niegdyś żona Cezarego Pazury, aktorka znana m.in. z serialu "Plebania" i producentka telewizyjna nosiła niegdyś imię Ołena.

Marczuk urodziła się bowiem w Kijowie. Po przeprowadzce do Polski zmieniła je, by mniej się wyróżniać.

Emily Stone była wielką fanką Spice Girls

Emma Stone zmieniła swoje imię - Emily - pod wpływem... Spice Girls. To właśnie Baby Spice (Emma Bunton) była jej dziecięcą idolką.

"Dorastałam jako superblondynka, a moje prawdziwe imię to Emily, lecz chciałabym być nazywana Emmą. Teraz tak się nazywam, stąd całe zamieszanie" - mówiła w jednym z wywiadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL