Reklama

Polskie seriale podbijają świat

"Przepis na życie", "Lekarze" i "Prawo Agaty", to seriale TVN, które oglądać mogą już nie tylko widzowie w naszym kraju. Te, pisane przez polskich scenarzystów seriale, zostały sprzedane m.in. do Rosji, Słowacji, Łotwy, Czech.Największym zainteresowanie zagranicznych telewizji cieszy się serial "Przepis na życie". Losy miłośniczki gotowania Anki, jej rodziny i przyjaciół zwabiły telewizje z Rosji, Bliskiego Wschodu, północnej Afryki i Słowacji. Także na Węgrzech widzowie mogą już oglądać "Przepis", w którym główne role zagrali m.in. Magdalena Kumorek, Piotr Adamczyk, Borys Szyc, Edyta Olszówka i Maja Ostaszewska.

Reklama

"Przepis na życie" emitowany był na antenie stacji TVN od marca 2011 roku do końca 2013 roku. Serial produkowany był przez Akson Studio, a scenariusz do niego napisała aktorka Agnieszka Pilaszewska. Powstało pięć serii tego serialu, który cieszył się dużą oglądalnością. Co tydzień przygody bohaterów śledziło, bowiem około 3 mln widzów.

Do jednej z rosyjskich telewizji trafiły także seriale "Lekarze" i "Prawo Agaty".

"Lekarze" to historia medyków, którzy pracują w jednym z toruńskich szpitali. Publiczność poznała bohaterów dzięki Alicji Szymańskiej - młodej i ambitnej chirurg, która urzekła widzów nie tylko talentem medycznym, ale także dobrym sercem.

W główną rolę wciela się Magdalena Różczka, a towarzyszą jej m.in. Jacek Koman, Danuta Stenka, Aleksandra Hamkało, Agnieszka Więdłocha, Wojciech Zieliński i Katarzyna Bujakiewicz.

Obecnie na antenie TVN-u emitowana jest czwarta seria "Lekarzy", która cieszy się popularnością.

"Prawo Agaty" to z kolei opowieść o prawnikach. Główną bohaterką jest Agata Przybysz, w którą wciela się Agnieszka Dygant. Prawniczka pracuje w kancelarii wraz ze swoimi wspólnikami Markiem (Leszek Lichota) oraz Dorotą (Daria Widawska). Widzowie w każdym odcinku śledzą inną sprawę, nad którą pracują prawnicy, a także wątki obyczajowe bohaterów.

Obecnie emitowana jest piąta seria serialu.

Za granicami naszego kraju emitowany jest także program Martyny Wojciechowskiej (Belgia, Słowacja, Hiszpania), a film "Listy do M." wyprodukowany przez TVN, został sprzedany nadawcom z Czech, Słowenii, Łotwy i Słowacji.

Jak poinformował portal Wirtualnemedia.pl, TVN sprzedaje prawa do emisji swoich formatów m.in. podczas międzynarodowych targów MIPtv w Cannes.


swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Lekarze | Prawo Agaty | Przepis na życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje