"Pokemon": Anime bez Asha i Pikachu. Co dalej z kultową serią?

Firma The Pokémon Company International ogłosiła, że po raz pierwszy od 25 lat główna fabuła anime nie będzie zawierała postaci Asha i Pikachu. Kończy się właśnie pewna era w historii anime.

W nowej serii anime "Pokemon", która zadebiutuje w przyszłym roku, pojawi się dwójka nowych bohaterów o imieniu Liko i Roy. Fani pytają: co dalej z Ashem Ketchumem? 

Po tym, jak został największym na świecie trenerem Pokémonów, pokonując wszystkich swoich przeciwników w turnieju Pokémon World Coronation Series Eight, widzowie będą musieli trochę poczekać, aby zobaczyć jego kolejne przygody.

"Pokemon": Ash zapisał się w historii anime

Widzowie poznali Asha po raz pierwszy w 1997 roku. Dzięki ogromnej popularności "Pokemonów", stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci fikcyjnych wszech czasów.

Reklama

Krytykowano jego postać z powodu braku zdolności do wygrania jakichkolwiek głównych lig Pokémon, ale wszystko to zmieniło się w zeszłym miesiącu. W końcu został najlepszym na świecie trenerem Pokemonów po 25 latach starań.

Ash i jego drużyna zostali wystawieni na ostateczną próbę, mierząc się z jednymi z najbardziej wykwalifikowanych trenerów na świecie i wyszli z niej zwycięsko. Ash użył Pokémonów takich jak Dragonite, Gengar, Lucario, Sirfetch'd i Dracovish, ale ostatecznie to Pikachu był tym, który przetrwał.

"Pokemon": Anime bez Asha i Pikachu

Taito Okiura, wiceprezes ds. marketingu w The Pokémon Company International, świętował długo oczekiwane zwycięstwo Asha: 

"Determinacja i wytrwałość Asha Ketchuma, by osiągnąć swój cel, jakim jest zostanie najlepszym trenerem Pokémon na świecie w ciągu 25 sezonów, reprezentuje najlepsze z tego, co znaczy być Trenerem. Nie możemy się doczekać, aby świętować ten moment z fanami Pokémon, kiedy najnowszy sezon 'Pokémon Ultimate Journeys: The Series' i ten definiujący przygodę odcinek zostanie wyemitowany na całym świecie w nadchodzącym roku. To jest sezon, którego fani nie chcą przegapić!" - czytamy.

Obecne anime, "Pokémon Ultimate Journeys: The Series", zakończy się serią specjalnych odcinków poświęconych osiągnięciom Asha i Pikachu na przestrzeni ostatnich 25 lat.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy