Reklama

​Pianista zagra Houdiniego

Stacja "History" planuje produkcję serialu biograficznego o życiu sławnego magika - Harry’ego Houdiniego. Tytułową postać zagra Adrien Brody.Reklama

W czteroodcinkowym miniserialu o życiu Houdiniego i jego żony - Bess, oprócz Brody’ego zobaczymy, znaną z "House of Cards", Kristen Connolly. Reżyserem został nominowany do Oscara Uli Edel, a produkcją zajmie się Patrizia von Brandenstein, która odpowiada miedzy innymi za sukces "Amadeusza". Początek zdjęć planowany jest na jesień.

"Houdini" obejmie całość życia magika - od biednego dzieciństwa do światowej sławy. Zobaczymy, jak mityczny iluzjonista osiąga sukces, angażuje się w działalność szpiegowską i spotyka z największymi nazwiskami epoki - od prezydentów USA przez Arthura Conana Doyle’a do Grigorija Rasputina.

Adrien Brody wyznał, że Harry Houdini był jednym z bohaterów jego dzieciństwa. - Od najmłodszych lat marzyłem, aby zostać magikiem. Jego bohaterstwo i obsesyjna determinacja nadal mnie fascynują. Houdini był mistrzem ucieczek - nie tylko w sensie wyzwalania się z łańcuchów na potrzeby magicznych sztuczek. Uciekał od biedy , konwenansów społecznych, które, z powodu imigranckiego pochodzenia, ograniczały jego szanse. Historia jego życia ilustruje uniwersalne dążenie do akceptacji, z którym wszyscy możemy się identyfikować. Zagranie tej postaci będzie dla mnie wielkim zaszczytem - powiedział Brody.

Ostatnie produkcje kanału "History" - "Wikingowie" czy "Hatfields & McCoys" z Kevinem Costnerem, cieszyły się dużą popularnością, tak więc można spodziewać się, że i "Houdini" nie zawiedzie oczekiwań.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Houdini | Adrien Brody | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje