Reklama

Nowe historie z życia nastolatków w "Szkole życia"

Problemy polskich nastolatków, ich rodziców i nauczycieli, które pokazywane są w fabularyzowanym serialu Dwójki "Szkoła życia", od dziś komentowane będą codziennie przez specjalistę - Łukasza Ługowskiego - pedagoga i dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 KĄT w Warszawie.


Reklama

- Łukasz Ługowski będzie stałym ekspertem "Szkoły życia". Już od odcinka emitowanego w poniedziałek 30 września Łukasz Ługowski będzie podsumowywał historie, oceniał postępowanie bohaterów, wskazywał błędy i radził, jak się zachowywać w podobnej sytuacji - mówi Łukasz Kłuskiewicz, szef Redakcji Filmu Fabularnego i Seriali w TVP2.

Łukasz Ługowski jest uznanym autorytetem, na co dzień pracującym z trudną młodzieżą i znanym z tego, że prawie zawsze staje w obronie nastolatków, wskazując źródła ich niewłaściwego zachowania w błędach dorosłych.

Także od 30 września po każdym odcinku "Szkoły życia" na ekranie pojawi się plansza z danymi statystycznymi obrazująca, jak często występuje w Polsce problem, któremu poświęcony był odcinek.

A oto sprawy, jakie poruszone zostaną w tym tygodniu w "Szkole życia"...

"Włoska przygoda" - TVP2, poniedziałek 30 września, godz. 17.15

Asia, uczennica jednego z wrocławskich liceów, marzy o studiach w prestiżowej londyńskiej szkole projektantów mody. Rodzice początkowo nie chcą o tym nawet słyszeć, ale w końcu postanawiają zainwestować w przyszłość córki. Niestety, radość Asi nie trwa długo, bowiem okazuje się, że jej ojciec - ukrywający przed rodziną swoje skłonności do hazardu - przegrywa wszystkie oszczędności.

"Wróżka" - TVP2, wtorek 1 października, godz. 17.15

Siedemnastoletnia Patrycja nagle, bez powodu, zrywa kontakt z przyjaciółmi, kończy znajomość ze swoim chłopakiem, zaczyna być niegrzeczna i wręcz opryskliwa w stosunku do nauczycieli. Okazuje się, że nastolatka jest pod silnym wpływem... wróżki Mileny, która zna mroczną tajemnicę jej rodziny.

"Ognisko domowe" - TVP2, środa 2 października, godz. 17.15

Berenika jest w klasie maturalnej. Zamiast w spokoju przygotowywać się do egzaminu dojrzałości, dziewczyna musi wysłuchiwać w domu niekończących się kłótni rodziców. Matka przestała ufać ojcu, zarzuca mu zdradę... Nastolatka, aby nie być świadkiem awantur, coraz później wraca do domu, a po szkole przesiaduje sama w parku, gdzie poznaje Tomka...

"Rozwód" - TVP2, czwartek 3 października, godz. 17.15

Licealistka Asia nie może się pogodzić z rozwodem rodziców. Zaczyna zaniedbywać szkołę, zmienia swój wygląd nie do poznania, zaprzyjaźnia się z dość ekscentryczną koleżanką i nie potrafi powstrzymać agresji, której źródłem jest konflikt w domu i tajemnica, która doprowadziła do rozpadu małżeństwa jej rodziców. 

"W potrzasku" - TVP2, piątek 4 października, godz. 17.15

Trzech osiemnastolatków - Mirek, Darek i Krystian - podczas gry w piłkę znajduje płyty dvd z pornografią dziecięcą. Mężczyzna, który występuje na filmach, ma taki sam tatuaż, jak ojciec Adama, ich kolegi z klasy...

Przypominamy, że telewizyjna Dwójka zaprasza do "Szkoły życia" codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 17.15.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Szkoła Życia | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje