Nie żyje znany aktor i tancerz. Jedną rolę skradł mu Michael Jackson

W wieku 67 lat odszedł Hinton Battle, aktor i tancerz, trzykrotny laureat nagrody Tony. O jego śmierci poinformowała jego przyjaciółka, aktorka Debbie Allen.

"Dziś oddaję część Hintonowi Battle'owi, mojemu drogiemu przyjacielowi, który opuścił nas zeszłej nocy, by tańczyć i śpiewać w Boskim Zespole" - napisała Allen na Instagramie. 

Hinton Battle: Kariera

Battle urodził się 29 listopada 1956 roku w Niemczech. Uczęszczał do Jones Haywood School of Ballet w Waszyngtonie i School of American Ballet w Nowym Jorku. W 1975 roku debiutował na Broadwayu jako Strach na Wróble w "The Wiz" - musicalowej wersji "Czarnoksiężnika z Oz". W 1978 roku powstała jego filmowa adaptacja. Battle chciał ponownie wcielić się w Stracha na Wróble. Producenci wybrali jednak Michaela Jacksona.

Reklama

W kolejnych latach występował między innymi w musicalach "Dreamgirls" i "Chicago". Za swoją pracę w teatrze został trzykrotnie wyróżniony nagrodą Tony.

Battle występował także na małym i dużym ekranie. Pojawił się gościnnie w serialach "Zagubiony w czasie", "Dotyk anioła" i "Smash". Wystąpił także jako demon Sweet w musicalowym odcinku szóstego sezonu "Buffy — Postrachu wampirów". Opracował także choreografię do niego. 

Nie podano przyczyny jego śmierci. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Michael Jackson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy