Reklama

Nie żyje gwiazda "Star Treka" Grace Lee Whitney!

Aktorka Grace Lee Whitney, znana przede wszystkim z występów w kultowym serialu science-fiction, zmarła wieku 85 lat w swoim domu w Kalifornii.


Reklama

Ekranową sławę przyniósł Whitney występ w pierwszym sezonie serialu stacji NBC "Star Trek" (1966-69).

Erotyczne napięcie między jej bohaterką a granym przez William Shatner kapitanem Kirkiem było - według aktorki - jednym z powodów, dla których nie pojawiła się już w kolejnych sezonach show.

Jak przyznała w 2011 roku: "Była jedna scena z Shatnerem, która przestraszyła producentów, ponieważ powiedzieli: 'Oooo, to jest zbyt gorące. Musimy ją usunąć, ponieważ [Kirk] będzie wyglądał jak oszust, kiedy zakocha się w kobietach z innych planet" - Whitney przedstawiła swoją teorię spiskową.

W wydanej w 1998 roku wspomnieniowej książce "The Longest Trek: My Tour of the Galaxy" aktorka przyznała, że była wykorzystywana seksualnie przez jednego z producentów "Star Treka", ujawniła też, że przez lata zmagała się z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków.

W 1979 roku Whitney wróciła do ikonicznej roli, pojawiając się w filmie "Star Trek". Kolejnymi kosmicznymi kreacjami w jej filmografii pozostały: "Star Trek III: W poszukiwaniu Spocka" (1984), "Star Trek IV: Powrót na Ziemię" (1986) oraz "Star Trek VI: Wojna o pokój" (1991).

 

Dowiedz się więcej na temat: Star Trek | Grace Lee Whitney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje