Nie żyje Art Metrano. Aktor miał 84 lata

Nie żyje amerykański aktor komediowy Art Metrano, który zapisał się w historii popkultury rolą bezwzględnego porucznika Erniego Mausera w serii „Akademia Policyjna”. Wystąpił także między innymi w serialach "Bez pardonu" i "Prawnicy z Miasta Aniołów". Art Metrano zmarł w swoim domu w mieście Aventura na Florydzie. Miał 84 lata. Wiadomość o jego śmierci podał serwis Deadline.

Zmarł Art Metrano

Art Metrano od wielu lat był bardzo mało aktywny zawodowo. Przyczyną tego był fakt, że w 1989 uległ poważnemu wypadkowi - podczas pracy w domu spadł z drabiny, łamiąc kark i poważnie uszkadzając rdzeń kręgowy. Początkowo był sparaliżowany, ale z czasem odzyskał częściowo władzę w rękach i nogach. Krótkie dystanse pokonywał przy pomocy kul, używał też wózka inwalidzkiego.

Po śmierci Metrano poruszający wpis zamieścił na Instagramie jego syn, Harry.

Najbardziej pamiętną rolę Arta Metrano była postać porucznika Erniego Mausera w drugiej i trzeciej części "Akademii Policyjnej". Jego bohater był przebiegłym i bezwzględnym karierowiczem. Karierę aktorską Metrano łączył ze stand-upem, udzielał się m.in. w popularnym programie telewizyjnym "The Tonight Show". (PAP Life)

Reklama

ag/ gra/


PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy