Reklama

"Newsroom": Opowieść o kulisach współczesnego dziennikarstwa

Ciesząca się niesłabnącą popularnością produkcja opisuje kulisy funkcjonowania newsroomu stacji telewizyjnej, gdzie rytm życia wyznacza praca telewizyjnych kamer. Drugi sezon serialu „Newsroom” zadebiutuje na DVD już 21 listopada, nakładem Galapagos Films.


Reklama


Akcja serialu rozgrywa się w środowisku dziennikarzy pracujących dla fikcyjnego kanału telewizji kablowej Atlantis Cable News (ACN). Głównym bohaterem jest prezenter Will McAvoy (Jeff Daniels) prowadzący i współtworzący codzienny program informacyjny.

Premiera serialu odbyła się na amerykańskiej antenie HBO 24 czerwca 2012 roku. Pierwszy odcinek zgromadził przed telewizorami 2,14 mln widzów. Ten wynik okazał się na tyle dobry, że już następnego dnia szefowie stacji ogłosili, że powstanie drugi sezon serialu.

Drugi sezon produkcji koncentruje się wokół dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w latach 2011-2012. Stacja telewizyjna Atlantis Cable News Network zmaga się z poważnym problemem - były producent rzekomo zafałszował prawdę o użyciu gazu sarin, co wywołało potężne konsekwencje. W międzyczasie ekipa stacji, ze zgryźliwym prezenterem  wiadomości Willem McAvoyem  i producentką wykonawczą Mackenzie MacHale (Emily Mortimer) na czele, stara się przezwyciężyć prywatne i zawodowe komplikacje, w których tle rysują się historyczne wybory.

- "Newsroom" jest idealistyczny, romantyczny, awanturniczy, czasami komediowy i zawsze optymistyczny. To ciepłe spojrzenie na ludzi, na których najczęściej patrzymy w sposób cyniczny. Podobnie jak przy "Prezydenckim pokerze" chciałem zrobić coś innego. Unikając stereotypów chciałem pokazać kompetentnych ludzi przy pracy - mówi o swoim serialu Aaron Sorkin.WYDANIE DVD


Drugi sezon serialu "Newsroom" na DVD pojawi się już 21 listopada. W premierowym wydaniu nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

  •     ZA KULISAMI ODCINKÓW: Zobacz odcinki z innej perspektywy, wzbogacone wywiadami twórcy i producenta wykonawczego Aarona Sorkina:
  •     KOMENTARZE: Cztery komentarze obsady i twórców, w tym  Aarona Sorkina, Jeffa  Danielsa, Emily Mortimer i wielu innych.
  •     SCENY NIEWYKORZYSTANE: Zobacz sceny niewykorzystane, które nie zmieściły się w wielkim finale.
swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Newsroom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje