Reklama

Najseksowniejsza pogromczyni wampirów w historii!

Dokładnie 20 maja minęło 10 lat od emisji ostatniego, 144. odcinka serialu. Produkcji, która na zawsze wpisała się do najlepszych w historii amerykańskiej telewizji.


Reklama

Zwykła dziewczyna, która okazuje się być niezwykła. Drobna blondynka wbiegająca w ciemną alejkę i ginąca w każdym horrorze - wyznał Joss Whedon, zapytany o genezę powstania "Rhondy, nieśmiertelnej kelnerki", która w 1988 r. ewoluowała w scenariusz młodzieżowego horroru komediowego "Buffy: Postrach wampirów" z 1992 r. z Kristy Swanson i Luke’em Perrym w rolach głównych.

Na mały ekran

Kilka lat po premierze filmu, który przeszedł bez większego echa, szef FOX-a spotkał się z Whedonem i zaproponował mu przełożenie filmu na serial. - Liceum jako horror. Demony, nadprzyrodzone siły, jako metafora życia nastolatka. Tak to przedstawiłem, a oni to kupili! - wspomina Whedon.

Ruszyły castingi. O rolę Buffy walczyły: Katie Holmes, Selma Blair, Julie Benz (Darla), Julie Lee (Anne), Elizabeth Ann Allen (Amy), Mercedes McNab (Harmony), Bianca Lawson (Kendra) i Charisma Carpenter (Cordelia). Rolę zdobyła jednak, starająca się o rolę Cordelii, gwiazda soap-opery "All My Children", 20-letnia Sarah Michelle Gellar.

Warto dodać, że na przesłuchaniach pojawili się także Ryan Reynolds (do roli Xandera) i Nathan Fillon (Angela). Powstał 25-minutowy pilot, który nigdy nie ujrzał światła dziennego, ale tak zachwycił szefów WB, że zamówili serial do swojej wiosennej ramówki. W odcinku zabrakło także Davida Boreanaza, który dostał angaż jako ostatni. - Spacerowałem sobie z psem, kiedy nagle podszedł do mnie ktoś i zaproponował mi udział w nowym serialu młodzieżowym - wspomina David.

Nowe oblicze

Tak rozpoczęła się przygoda, która odmieniła oblicze TV młodzieżowej: pierwszy lesbijski pocałunek (Willow i Tary), ostra scena seksu (Buffy i Spike’a), którą WB kazało ocenzurować. Jedno jest pewne: Buffy to już klasyk!    

Czekając na sukces...

Sarah Michelle Gellar zrezygnowała z grania Buffy na rzecz kariery w kinie. Ale tu sukces nigdy nie nadszedł. Wraca więc na mały ekran. Czy znowu się uda? Gwiazda horrorów i filmów klasy C - dziś takim przydomkiem może poszczycić się niegdyś świetnie zapowiadająca się gwiazda młodego pokolenia, Sarah Michelle Gellar.

(Nie)dobre decyzje

Przełomową w jej życiu miała być rola w filmie "Weronika postanawia umrzeć". Nie udało się. Obraz okazał się za ambitny dla amerykańskiego widza. - Obecnie aktorka ma większe szanse w TV, niż w kinie - wyznała w trakcie promocji. Wróciła do TV. Niestety, ze względu na drugą ciążę gwiazdy, "Ringer" zakończył się po pierwszym sezonie. We wrześniu Sarah pojawi się w sitcomie "The Crazy Ones". - Czy dobrze przemyślała tę decyzję? Jej talent komediowy pozostawia sporo do życzenia... - piszą już krytycy.  

Dobrze czują się w serialach!


David Boreanaz

W 2005 r. znalazł się na liście płac "Kości". Na początku media donosiły o fochach aktora i jego filmowych planach.

- Dostałem lekcję pokory od życia - przyznał po klapie kilku filmów. Prywatnie jest mężem eksmodelki Playboy’a Jaime Bergman (od 2001 r.) i ojcem Bordot Vity (4 l.) oraz Jadena Ryane (11 l.)

W 2010 r. było o nim głośno za sprawą oskarżenia o molestowanie oraz romansu z jedną z kochanek Mike’a Tysona, Rachel Uchitel.  

Eliza Dushku

Wierna małemu ekranowi i Jossowi Whedonowi - zagrała jeszcze w dwóch jego serialach: "Tru Calling" i "Dollhouse".

Od 2010 r. aktorka związana jest z byłym koszykarzem z aktorskimi aspiracjami, Rickiem Foxem. W 2011 r. ogłosiła, że dołącza do szerokiego grona gwiazd wegetarian.

Pod koniec 2012 r. mówiło się, że aktorka będzie gwiazdą nowego serialu amerykańskiego, ale projekt umarł na etapie tworzenia.  

Allyson Hannigan

W trakcie gościnnego występu w "Angelu" poznała Alexisa Denisofa. Pobrali się w 2003 r. i dziś są rodzicami Satyane Marie (4 l.) i Keeva Jane (1 l.)

W lutym 2013 r. padła ofiarą prześladowcy, który wysyłał jej sprośne e-maile i groźby śmierci. Sąd wydał zakaz zbliżania się do aktorki na okres 3 lat.

Allyson jest gwiazdą popularnego sitcomu "Jak poznałem waszą matkę" (od 2005 r.) oraz serii kasowych komedii, "American Pie".    


MG

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje