Reklama

Najlepsze seriale na Blu-Ray. Jakie warto polecić?

Dostęp do najnowszych produkcji filmowych jeszcze nigdy nie był tak łatwy, jak dziś, a to wszystko przez serwisy z darmowymi bądź płatnymi filmami i serialami online. Wiele osób właśnie dzisiaj wybiera takie rozwiązanie. Rzadziej odwiedzane jest kino, podobnie też można powiedzieć o innych możliwościach jak oglądanie filmów na Blu-Ray. Jednak początkowy zachwyt serwisami streamingowymi szybko mija, gdy porównamy sobie, w jakiej jakości wyświetlane są tam filmy. Nie ma wątpliwości, że w o wiele gorszej niż za pośrednictwem odtwarzacza Blu-Ray. Co więcej, Blu-Ray to dostęp do najlepszych seriali, co udowodnimy w poniższym artykule!

Reklama

Trochę teorii na początek

Blu-Ray to poziom wyższy zapis cyfrowy niż ten, który oferowany jest na DVD. Zmieniająca się technologia ciekłokrystalicznych ekranów (o rozmiarach większych niż 40 cali) sprawiła, że musiało pojawić się coś lepszego od Digital Video Disc - i tu właśnie rozpoczęła się era Blu-Ray. Jakość jest o wiele lepsza za sprawą obrazu, który jest czysty, żywy, a ponadto przepełniony detalami. Nie ma ryzyka, że pojawi się zjawisko rozpikselowania obrazu, co dawniej - w przypadku starszych formatów - było czymś zwyczajnym.

Można zresztą wspomnieć tu o dodatkowych funkcjach, których na próżno szukać w przypadku DVD, ale my nie o tym, bo przecież najważniejszą informacją jest to, że na Blu-Ray dostępne jest całe bogactwo doskonałych produkcji. Nie tylko premier filmowych, ale i kolekcjonerskich filmów, wywiadów z aktorami, a nawet wybranych scen, które zostały usunięte z końcowej wersji.

Wybitne seriale dostępne na Blu-Ray

Jednak największą siłą Blu-Ray są seriale, które można znaleźć między innymi na Allegro, w Saturnie, czy w Empiku. Doskonałe produkcje, niezapomniane role aktorskie, wciągająca fabuła - to wszystko znajdziemy w poniższych tytułach!

Gra o Tron

Ciężko spotkać osobę, która nie zna serialu “Gra o tron". Nawet jak ktoś nie interesuje się tym, co kulturze mainstreamowej modne i polecane, to zapewne słyszał o tej wybitnej produkcji autorstwa Davida Benioffa i D.B. Weissa. Stworzony dla stacji HBO, a ukazujący się od 17 kwietnia 2011, jest adaptacją sagi “Pieśń lodu i ognia“ autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina. W świecie stworzonym przez Martina - królestwie Westeros walka jest na porządku dziennym, pełno więc tu intrygi, spisków i zdrad. I tak od początku do obecnego, już siódmego sezonu. Jeśli planujemy kupić odtwarzacz Blu-Ray i nie wiemy, na jaki serial na początek się zdecydować, to “Gra o Tron" wydaje się tu najlepszą opcją.

Twin Peaks

Mrocznie, tajemniczo, strasznie - taka atmosfera panuje w miasteczku “Twin Peaks". Ten niezapomniany serial, stworzony przez duet reżyserów - Marka Frosta i Davida Lyncha, dorobił się kultowego statusu, choć pierwszy odcinek został wyemitowany dawno temu - 8 kwietnia 1990 roku. Przypomnijmy: cała akcja skupia się na morderstwie dokonanym na uczennicy liceum, Laurze Palmer. W śledztwie prowadzonym przez agenta FBI Dale’a Coopera nic nie jest jasne, tropy podążają raz to w jedną, raz w drugą stronę, a poznawane przez nas postacie - są dziwne, nieoczywiste, skrywające tajemnice. To wszystko sprawia, że cień podejrzenia pada praktycznie na każdego, a mroczną atmosferę potęgują dodatkowo znane z filmów Lyncha surrealistyczne, senne, oniryczne wstawki, jak i niepokojąca muzyka.

Westworld

Coś dla wielbicieli najlepszego, rasowego science-fiction. W porównaniu do dwóch poprzednich propozycji, “Westworld" jest dość nowy, bo premierę miał 2 października 2016 roku. Wielokrotnie nagradzany (m.in. nagrody Emmy, Saturn itp.) stanowi luźną adaptację filmu “Świat Dzikiego Zachodu" z 1973 roku. Przypomnijmy, że w tym filmie z lat 70. przenosimy się do parku rozrywki, w którym roboty naśladują ludzi. Przebrani za kowbojów pozwalają klientom, by ci poczuli się jak w westernie. Roboty można zabijać, ale one oczywiście nie mogą zrobić żadnej krzywdy ludziom. Aż do czasu, gdy w systemie nastąpi awaria... W “Westworld" jest podobnie, choć fabuła jest bardziej dopasowana do obecnych realiów. Mamy więc futurystyczny park rozrywki, a w nim “hosty" obdarzone sztuczną inteligencją. Kontrolowane przez obsługę parku, lecz coraz bardziej niezależne, zyskują większą samodzielność.

Lost (Zagubieni)

Każdy, kto lubi seriale fantastyczno-przygodowe powinien znać “Lost". Fabuła jest niby prosta - samolot linii Oceanic Airlines rozbił się na tropikalnej wyspie na południowym Pacyfiku - lecz dzieje bohaterów przedstawione są w niezwykle barwny, intrygujący sposób. Łatwo - jak to się mówi - “przepaść" oglądając ten film i z napięciem oczekiwać kolejnych perypetii rozbitków

Alternatywy 4

Seriale na Blu-Ray to nie tylko amerykańskie superprodukcje, to również kultowe polskie obrazy jak “Alternatywy 4". Stworzony w 1983 przez nieodżałowanego klasyka polskiego absurdu i komedii - Stanisława Bareję, został wyemitowany, na skutek działań cenzury, dopiero w 1986. Teraz zaś do woli i bez żadnych przeszkód możemy delektować się komicznymi historiami mieszkańców tytułowego bloku przy ulicy Alternatywy 4. Pochodzący z różnych grup społecznych tworzą wielobarwny, niezapomniany kocioł zachowań, słów i gestów, a wszystko składa się na obraz warunków panujących w PRL-u lat 80. XX wieku.

Wybrane przez nas seriale to zaledwie namiastka tego, co można pooglądać na odtwarzaczu Blu-Ray. Już jednak ta próbka pokazuje, że mamy do czynienia z kinem najwyższych lotów!

Dowiedz się więcej na temat: seriale | blu-ray

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje