Najlepiej zapowiadające się aktorki serialowe. Ich role wywołały duży szum

Z roku na rok seriale są coraz chętniej oglądane. Niejednokrotnie dobrą produkcję można poznać po dobrej obsadzie. Co jednak, gdy w wybranym przez nas tytule pojawiają się same świeże nazwiska? Przedstawiamy najlepiej zapowiadające się aktorki serialowe. Widzisz je i wiesz, że się nie zawiedziesz.

W produkcjach kinowych i serialowych pojawia się coraz więcej nowych twarzy. Młode aktorki skutecznie przebijają się, pokazując widzom, że nie tylko "stara gwardia" potrafi dobrze zagrać. Przyjrzyjmy sie zatem najlepiej zapowiadającym się aktorkom młodego pokolenia.

Najlepiej zapowiadające się serialowe polskie aktorki

Spośród młodych, polskich aktorek na wyróżnienie zdecydowanie zasługuje Vanessa Aleksander. Artystka urodziła się w 1996 roku, więc ma zaledwie 27 lat. Swoją karierę zaczęła już w 2009 roku. Od tamtego czasu występując w serialach, nieraz udowodniła, że potrafi bardzo dobrze grać.

Reklama

Największą popularność Vanessie Aleksander przyniosła rola Ewy Fronczak w “Wojennych dziewczynach". Jej kolejną dużą, serialową była rola podkomisarz Marii Darskiej w “Krucjacie". W zupełnie innej odsłonie sprawdziła się w polskiej wersji kultowego “The Office", gdzie wcieliła się w wiceprezeskę firmy. Jej gra została też doceniona w serialu "Krew" oraz "Rojst".

Kolejną obiecującą polską aktorką serialową jest Maria Dębska. 33-letnia artystka działa w zawodzie od 2012 roku, czyli już 12 lat. Znaczącym tytułem w jej serialowej karierze również były “Wojenne dziewczyny". Dębska zagrała tam Zosię Joachim, siostrę Marii. Pojawiła się także w innej produkcji Telewizji Polskiej, jaką jest “Stulecie Winnych" w roli Róży Frejlich.

Maria Dębska świetnie się zarazem pokazała w jednosezonowym serialu kryminalnym "Oznaczony", wcielając się w postać Justyny. Co więcej, miała okazję błyszczeć w roli głównej w komediodramacie "Kiedy ślub?" z tego roku.

Wrażenie robi także Martyna Byczkowska. Młoda aktorka ma 28 lat, a duży szum wokół jej osoby zdecydowanie wywołała rola Anieli Adamczewskiej w serialu "1670". Nie sposób natomiast pominąć też jej udział w serialu "Absolutni debiutanci", czyli kolejnej produkcji Netflixa, która została doceniona przez widzów i krytyków. Poza tym popis umiejętności zaprezentowała w serialach takich jak "Skazana", "Mental" oraz "W głębi lasu".

Zofia Jastrzębska jest najmłodszą na tej liście, ale równie dobrze zapowiadającą się aktorką serialową. 25-latka zaczynała swoją przygodę z graniem w 2016 roku, więc ma też najkrótszy staż. Mimo tego nie bano się obsadzić jej w roli głównej serialu “Infamia", dzięki czemu miała szansę pokazać, co potrafi i zostać docenioną.

Najlepiej zapowiadające się serialowe zagraniczne aktorki

Jako jedną z najlepiej zapowiadających się młodych aktorek serialowych trzeba wskazać Jennę Ortegę. 21-latka występuje na dużym ekranie już od 2012 roku, ale największą sławę przyniosła jej główna rola w serialu "Wednesday", czyli Wednesday Addams. Za tę rolę przyznano jej aż cztery nagrody.

Wcześniej jej grę można było podziwiać w serialu "Ty" (grała jako Ellie Alves). Natomiast w produkcji pt."“Jane the Virgin", gdzie również odegrała główną rolę, ale tym razem młodej Jane.

Oglądając "Wednesday" nie mogła też umknąć uwadze widzów gra Emmy Myers. Aktorka urodziła się w 2002 roku, a zaczynała grać w 2010 roku. Mimo tego, że rola Enid Sinclair w "Wednesday" była jej pierwszym serialowym angażem to została ona bardzo wysoko oceniona. Zapowiedziano już, że pojawi się w tegorocznej produkcji pt. “A Good Girl’s Guide to Murder".

Kolejną aktorką, którą warto wyróżnić, jest 24-letnia Milly Alcock. Aktorstwem zajmuje się ona od 2013 roku. Największą sławę i trzy nominacje do nagród dostała za świetną grę w roli Rhaenyra I Targaryen w serialu "Ród smoka". W przeszłości jednak pojawiła się jeszcze w 7 innych serialach takich jak m.in. "The Gloaming", "Rachunek sumienia".

Szum w mediach wywołała także Sydney Sweeney, a dokładniej jej rola Cassie Howard w serialu "Euforia". Pokaz umiejętności aktorki w tej produkcji zdecydowanie pozytywnie wpłynął na przebieg jej dalszej kariery. Mimo tego u 26-latki nie brakowało we wcześniejszej filmografii seriali. O jakości swoich umiejętności dowiodła zarazem w takich produkcjach jak "Opowieść podręcznej", "Everything sucks!" czy "Biały Lotos".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: aktorka | seriale | Krew | Vanessa Aleksander | Wednesday | Jenna Ortega
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy