Reklama

Nadchodzi następca "Lost"?

Nowy serial sensacyjny "The Event - Zdarzenie" będzie emitowany przez Canal+ od 29 stycznia 2011 roku.

Główny bohater Sean Walker i jego dziewczyna Leila spędzają wakacje na Hawajach. Mają wybrać się na nurkowanie z nowo poznanymi znajomymi, jednak Leila źle się czuje i Sean wyrusza sam.

Reklama

Kiedy wraca do hotelu, okazuje się, że Leila zniknęła, a na recepcji nikt nie słyszał ani o niej, ani o nim. Co gorsza, zostaje posądzony o morderstwo.

Tymczasem do mieszkania rodziców Leili wchodzą zamaskowani ludzie, zabijają jej matkę i porywają siostrę. W tym czasie nowo wybrany prezydent Elias Martinez dowiaduje się, że w Mount Inostranka na Alasce są więzieni rozbitkowie z katastrofy, do której doszło przed ponad 60 laty. Ich DNA nieznacznie różni się od ludzkiego, ale daje im wielką przewagę nad zwykłymi mieszkańcami Ziemi. Starzeją się znacznie wolniej niż my.

Prezydent zwołuje konferencję prasową, na której zamierza wyjawić społeczeństwu prawdę. Pomysł ten nie cieszy się uznaniem doradców Martineza, a zwłaszcza CIA.

Dochodzi do zamachu na jego życie. W tym celu zostaje porwany samolot pasażerski. Pilotem i jednocześnie zamachowcem-samobójcą okazuje się ojciec Leili, Michael. Na pokładzie znajduje się także Sean.

- Możecie liczyć na dużo akcji, przygód i złożoną fabułę, jednak naszym głównym celem jest skoncentrowanie się na bohaterach: jak ci ludzie się zachowują i reagują w świecie wydarzeń, który stworzyliśmy - mówi reżyser produkcji, Jeffrey Reiner.

- W każdym odcinku wyczuwalny jest element science fiction, jest on jednak na tyle subtelny, że czasem zapomina się o nim do czasu, aż wydarzy się coś naprawdę dziwnego - dodaje scenarzysta "The Event" Nick Wauters.

"The Event" startuje w sobotę, 29 stycznia 2011, o 17:30 w Canal+.

Serial od 23 września 2010 jest także dostępny w telewizji n w ramach kolekcji nSeriale.

Dowiedz się więcej na temat: The Event - Zdarzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama