"Na Wspólnej": Ewa Gorzelak zniknęła u szczytu sławy! Co gwiazda robi dziś?

Ewa Gorzelak to aktorka znana przede wszystkim z popularnych seriali. Zasłynęła dzięki rolom w "Na Wspólnej" oraz "M jak miłość" i kiedy wydawało się, że wielka kariera stoi przed nią otworem, nagle porzuciła pracę w telewizji. Wszystko przez dramatyczne sytuacje, które rozgrywały się w jej życiu prywatnym...

Ewa Gorzelak: Debiut i pierwsze role

W 1997 roku Ewa Gorzelak ukończyła warszawską Akademię Teatralną i związała się zawodowo z Teatrem Narodowym.

Szybko odnalazła się w środowisku aktorskim i po pewnym czasie stwierdziła, że jest gotowa do tego, by spróbować swoich sił na szklanym ekranie. Po raz pierwszy w produkcji serialowej pojawiła się jeszcze jako studentka, odgrywając epizodyczną rolę w serialu "Dom". Wystąpiła m.in. w "Na dobre i na złe", "Złotopolskich", "Policjantach". Największą popularność przyniosła jej rola Gabrieli w "Na Wspólnej". Widzowie ją pokochali. Gorzelak zachwycała talentem i wyjątkową urodą. Drzwi do świata show-biznesu stały przed nią otworem.

Reklama

Ewa Gorzelak przeszła przez koszmar

Kariera Ewy Gorzelak rozwijała się w najlepsze, gdy na drodze aktorki pojawił się wyjątkowy mężczyzna, kolega po fachu, który skradł jej serce. Zbigniew Dziduch rozkochał w sobie serialową gwiazdę. Nie minęło dużo czasu, kiedy aktorzy powiedzieli sobie sakramentalne "tak". Od tej pory dzielili ze sobą radości i smutki. A tych drugich nie brakowało...

Para powitała na świecie synów, najpierw Franka, a dwa lata później Ryszarda. Rodzina była dla niej najważniejsza, ale nie łatwo było jej pogodzić pracę z wychowaniem dzieci.

Tego, co miało nadejść nikt nie mógł przewidzieć. U synka Ewy zdiagnozowano chorobę nowotworową - guza mózgu. Lekarze nie dawali mu zbyt dużych szans na powrót do zdrowia. To był dla aktorki prawdziwy koszmar. W mgnieniu oka wszystko, co miało dla niej wcześniej znaczenie, stało się bezwartościowe. Gorzelak zrezygnowała z kariery, by móc spędzić z synkiem jak najwięcej czasu.

Dramat rodzinny Ewy Gorzelak trwał prawie dwa lata. W tym czasie lekarze robili, co w ich mocy, by uratować życie małego Ryszarda.

W trudnych chwilach mogła liczyć na wsparcie bliskich, ale również innych rodziców, których dzieci przebywały w Centrum Zdrowia Dziecka. W końcu lekarzom udało się wyleczyć synka aktorki i choć dziś Gorzelak może spać spokojnie, w jej życiu zaszły wielkie zmiany. Aktorka spędza z rodziną każdą wolną chwilę i pomimo tego, że od czasu do czasu pojawia się na ekranach, nigdy w pełni nie wróciła do zawodu.

W podziękowaniu za wyzdrowienie Rysia, zdecydowała się pomagać innym chorym dzieciom. Ewa Gorzelak postanowiła założyć fundację, by pomóc innym rodzinom.

Dzisiaj aktorka z sukcesem łączy pracę na planie z prowadzeniem fundacji i wychowywaniem dzieci. Kilka lat temu na świat przyszła trzecia pociecha serialowej Gabrieli, córeczka Zosia.

Co gwiazda "Na Wspólnej" robi dziś?

Ewa Gorzelak nadal pojawia się na srebrnym ekranie. Najczęściej występuje w produkcjach serialowych. Mogliśmy oglądać ja między innymi w "Słodkim życiu", "Ojcu Mateuszu" i "Komisarzu Aleksie". Praca jednak przestała być dla niej priorytetem. Dziś najchętniej poświęca się rodzinie.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Gorzelak | Na Wspólnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy