Reklama

Michael J. Fox w sitcomie

Aktor znany z roli adwokata Louisa Canninga w serialu "Żona idealna" wystąpi w komedii. Motywem przewodnim produkcji będą zmagania Foxa z choroba Parkinsona.


Reklama


Jesienią, poza "Żoną idealną", Foxa zobaczymy również w sitcomie własnego autorstwa: "The Michael J. Fox Show". Aktor wcieli się w rolę Mike’a Henry’ego - chorego na Parkinsona prezentera wiadomości stacji NBC, który zrezygnował z pracy, aby spędzać więcej czasu z rodziną. Serial rozpoczyna się w momencie, w którym Henry stwierdza, że skoro jego dzieci już wystarczająco podrosły, to może czas wrócić do pracy.

Historia jest oparta na faktach, jako że pamiętny Marty McFly z "Powrotu do przeszłości" kilkanaście lat temu sam niespodziewanie zniknął z ekranów. Okazało się, że powodem była choroba Parkinsona, która, przynajmniej na początku, skutecznie uniemożliwiała mu pracę na planie. Aktor nie zrezygnował jednak z obecności w życiu publicznym, przeciwnie, gdzie tylko mógł szerzył świadomość na temat schorzenia, na jakie sam cierpi.

Fox nie chciałby jednak, aby widzowie serialu koncentrowali się wyłącznie na jego chorobie. "Parkinson sam w sobie mnie nie przeraża. To nie jest choroba z gatunku obrzydliwych. Chyba nie ma nic obrzydliwego w facecie, któremu trzęsą się ręce" - skomentował aktor.

Serialową żonę Foxa zagra, znana z "Breaking Bad", Betsy Brandt, z kolei Wandella Pierce’a ("Prawo ulicy") zobaczymy w roli jego szefa. Swój udział potwierdziła także Ann Heche, która w serialu weźmie na siebie rolę czarnego charakteru i rywalki Mike’a w wyścigu o odzyskanie dawnej pozycji w telewizji.

Serial "The Michael J. Fox Show" zadebiutuje na antenie telewizji NBC 26 września.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Michael J. Fox | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje