Reklama

"Mass Effect", "The Last of Us": Ekranizacje gier komputerowych, które muszą powstać!

W najbliższych latach powinno powstawać coraz więcej filmów i seriali opartych na grach. Głównie za sprawą PlayStation Productions, nowego studia, które zajmie się produkcją adaptacji gier z katalogu PS. Jakie jeszcze produkcje powinny powstać? Mamy dla was subiektywną listę oraz propozycje obsadowe!

Ekranizacjom przygód bohaterów gier komputerowych poświęciliśmy nieco "miejsca" w artykule o serialach, jakie powstały na przestrzeni lat oraz w materiale o nowych serialowych produkcjach.

Reklama

Tym razem postanowiliśmy skupić się na przedstawieniu tytułów, które już dawno powinny zostać zaadaptowane na duży lub mały ekran.

Trzeba jednak zaznaczyć, że forma serialu w wielu wymienionych poniżej przypadkach byłaby lepsza niż film - ze względu na rozpisanie historii, dopracowane zaprezentowanie świata, czy pogłębienie rysu psychologicznego postaci.

Zdecydowaliśmy się "wybrać" też aktorów, którzy mogliby wcielić się w uwielbianych przez graczy bohaterów i bohaterki.

Niektórzy z nich (jak Jennifer Hale, Lance Riddick, Ali Hillis, Claudia Black, Yvonne Strachovski czy Clancy Brown) użyczali już głosu tym postaciom, ale są tak dobrzy oraz nierozerwalnie kojarzą się z tą rolą, że powinni znaleźć się na tej liście.

Zaczynamy!

Overwatch

Popularna strzelanka Blizzarda jest wręcz przepełniona świetnymi, zróżnicowanymi postaciami.

Dla prawie każdej z nich twórcy przygotowali bogatą historię, zaprezentowaną w krótkich filmach na YouTubie czy w komiksach, z których można czerpać garściami.

Może kiedyś doczekamy się serialu, choć znowu pojawia się kwestia ogromnego budżetu.

Obsada: Daisy Ridley (Tracer), Stellan Skarsgard (Torbjorn), Lewis Tan (Hanzo), Kelly Marie Tran (Mei), (Żołnierz: 76), Oscar Isaac (Żniwiarz), Donald Glover (Lucio), Scarlett Johansson (Mercy), Josh Holloway (McCree), Symmetra (Priyanka Chopra), Wdowa (Eva Green), Ana (Shohreh Aghdashloo), Zarya (Gwendoline Christie), Fara (Gal Gadot)

The Last of Us

Filmowa lub serialowa wersja "The Last of Us" jest tym, o czym marzą fani gry na całym świecie. To jedna z tych produkcji, która dowiodła, że gry komputerowe to coś więcej niż zwykła strzelanka.

Historia Joela i Ellie, doświadczonego przez życie mężczyzny i nastolatki, która może okazać się ratunkiem dla ludzkości, poruszyła serca graczy.

Biorąc pod uwagę, że w przyszłym roku (dokładnie 29 maja) na rynku zadebiutuje sequel produkcji, to odpowiednia chwila, aby zacząć działać w tej kwestii.

Obsada: Hugh Jackman (Joel), Ellen Page (Ellie), Rosario Dawson (Tess), Katerina Kovalchuk (Marlene)

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje