Łukasz Gajdzis nie żyje. Aktor i reżyser miał 38 lat

Nie żyje Łukasz Gajdzis - polski aktor i reżyser, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Wiadomość o nagłej śmierci młodego mężczyzny wstrząsnęła całą branżą. Łukasz Gajdzis w tym miesiącu skończyłby 39 lat.

Łukasz Gajdzis nie żyje

W wieku zaledwie 38 lat zmarł Łukasz Gajdzis – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny znany z produkcji takich jak "Na sygnale", "Johnny", "Komisarz Alex", "Na Wspólnej" czy "Kryminalni", a także reżyser teatralny. O śmierci mężczyzny, który w przeszłości pełnił funkcje zastępcy dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie oraz dyrektora Teatru Polskiego w Bydgoszczy, poinformowało Stowarzyszenie Dyrektorów Teatrów.

"Zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, były dyrektor Teatr Polski w Bydgoszczy. Rodzinie i bliskim składamy serdeczne kondolencje" – przekazano.

Reklama

Łukasz Gajdzis wkrótce kończyłby 39 lat. Przyczyna śmierci aktora i reżysera nie jest znana. Scenograf Łukasz Błażejewski, który miał okazję z nim współpracować, w zamieszczonym w mediach społecznościowych wpisie podkreślił, że 38-latek miał wielkie plany na przyszłość.

"Jako reżyser przywiązywał dużą uwagę do scenografii i kostiumów, więc jako scenograf miałem z nim możliwość do spełniania marzeń o obrazach z rozmachem. Wiele mu zawdzięczam. Lubiłem nasze rozmowy o wielkich i małych sprawach i o eksperymentach w pracy i w życiu, o sukcesach i porażkach. Podejmował nieoczywiste i zaskakujące dla mnie decyzje. W pracy nigdy nie wybierał drogi na skróty, zawsze poszukiwał na nowo aktualnych odpowiedzi. Między nami wciąż powracał temat marzenie: zrobić razem operę! Podejmowaliśmy kroki, by te rozmowy przekuć w fakty. Niestety to już się nie dokona. Żegnaj, Łukaszu!"– napisał Błażejewski.

Łukasz Gajdzis – kim był?

Łukasz Gajdzis urodził się 28 marca 1984 roku. W 2006 roku został absolwentem Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi, a w 2011 roku ukończył Podyplomowe Studia z Zakresu Reżyserii Opery i Innych Form Teatru Muzycznego w PWST w Krakowie.

Najdłużej związany był z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Na jego deskach grał w latach 2007-2012. Następnie, w latach 2013-2016, pracował jako kierownik artystyczny i zastępca dyrektora Teatru im. Fredry w Gnieźnie. W 2017 roku powrócił do Teatru Polskiego i został jego dyrektorem. Stanowisko piastował do 2020 roku.

Łukasz Gajdzis – role

Gajdzis występował nie tylko na scenie, ale też przed kamerą. Grał epizody w popularnych produkcjach kinowych i telewizyjnych. Wystąpił w serialach: "Kryminalni", "Wydział zabójstw", "Na Wspólnej" czy "Komisarz Alex", a także w filmach: "Złodzieje serc", "Biegnij, chłopcze, biegnij" i "Johnny". Ostatnią rolę zagrał w "Na sygnale". W odcinku 422. zatytułowanym "Miłość. Skonsultuj z ratownikiem" wcielił się w postać Zygi.

Autor: Katarzyna Solecka

RMF
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy