Lisa Loring nie żyje. Była pierwszą odtwórczynią roli Wednesday Addams

Zmarła Lisa Loring, aktorka znana z emitowanego w latach 60. kultowego serialu „Rodzina Addamsów”. O śmierci 64-letniej gwiazdy poinformowała w niedzielę jej przyjaciółka. „Była podłączona do aparatury podtrzymującej życie przez trzy dni. Wczoraj rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu jej od respiratora” – ujawniła Laure Jacobson. Przyczyną śmierci Loring był rozległy udar mózgu.

Nie żyje Lisa Loring. Świat zapamięta ją jako Wednesday Addams

"Z ogromnym smutkiem donoszę o odejściu naszej drogiej Lisy Loring. Cztery dni temu doznała rozległego udaru spowodowanego paleniem papierosów i nadciśnieniem. Była podłączona do aparatury podtrzymującej życie przez trzy dni. Wczoraj rodzina podjęła trudną decyzję o odłączeniu jej od respiratora" - przekazała serwisowi "Deadline" Laure Jacobson, przyjaciółka aktorki. Z przekazanych przez nią informacji wynika, że gwiazda kultowego serialu "Rodzina Addamsów" zmarła w sobotę 28 stycznia.

Loring była czterokrotnie zamężna. Aktorka pozostawiła w żałobie córki Marianne i Vanessę oraz wnuki, Emilianę i Charlesa. "W naszych sercach na zawsze pozostanie Wednesday Addams. Była piękną i życzliwą osobą oraz kochającą matką. Lisa zostawiła po sobie niezwykłe dziedzictwo w świecie rozrywki. Bogactwo jej humoru, dobroci i miłości na długo pozostanie w naszej pamięci. Spoczywaj w pokoju" - dodała Jacobson.

Reklama

Loring zagrała Wednesday Addams jako sześciolatka. W jej interpretacji bohaterka ta była uroczą, acz poważną i niekiedy ponurą dziewczynką, która miała słabość do osobliwych zwierząt domowych - opiekowała się m.in. jadowitym pająkiem wabiącym się Homer. Aktorka podkreślała w wywiadach, że praca nad serialem była dlań ubogacającym doświadczeniem. "Nie mogłabym wymarzyć sobie lepszej ekipy. Stanowiliśmy jedną wielką i bardzo zgraną rodzinę" - powiedziała Loring w 2017 roku podczas festiwalu filmowego Monsterpalooza.

Emitowana od 1964 roku "Rodzina Addamsów" doczekała się dwóch sezonów. Była to pierwsza ekranizacja słynnych komiksów autorstwa Charlesa Addamsa, które publikowano w latach 30. na łamach "New Yorkera". Niespełna trzy dekady później w filmie "Rodzina Addamsów" Barry’ego Sonnenfelda w postać Wednesday wcieliła się Christina Ricci. W zeszłym roku upiorna rodzina znów powróciła na szklany ekran za sprawą bijącego rekordy popularności serialu Netflixa opowiadającego o losach dorastającej Wednesday. Tytułową postać zagrała Jenna Ortega. Premiera drugiego sezonu odbędzie się prawdopodobnie w listopadzie. (PAP Life)

iwo/ gra/

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy