Reklama

Leszek Benke nie żyje. Znane są szczegóły pogrzebu aktora

Leszek Benke zmarł w wieku 68 lat, w swojej leśniczówce w Woli Rudlickiej. Aktor sławę zyskał dzięki udziałowi w programie kabaretowym "Spotkanie z Balladą", który emitowany był w latach 1972-1990 i 1993-2006. Grał komendanta kopydłowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. O jego śmierci poinformował lokalny portal.

Leszek Benke życiorys

Leszek Benke urodził się w 1952 roku w... Kopydłowie, na ziemi wieluńskiej, dlatego późniejsza rola komendanta w tej miejscowości była dla niego niezwykłym przeżyciem. W 1972 roku ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu (obecnie I LO), a pięć lat później studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Po studiach występował na deskach teatrów w Łodzi, a także w produkcjach filmowych (m.in. główna rola w serialu "Pan na Żuławach"), ale jego pasją aktorską był monodram. Za "Konopielkę" według Edwarda Redlińskiego trzykrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych.

Reklama

Oprócz tego aktor wystąpił w takich produkcjach jak "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Pan na Żuławach" czy"Dziewczyna z dzbanem". Największą rozpoznawalność zdobył dzięki występom w kabaretowym programie TVP, "Spotkanie z Balladą".

Kiedy odbędzie się pogrzeb?

O śmierci aktora poinformował portal lokalny. Informację potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Teraz portal Krakow.naszemiasto.pl podał szczegóły pogrzeby Leszka Benke. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w sobotę 7 sierpnia. Aktor zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Zabierzowie koło Krakowa.

Nie żyje Leszek Benke. Aktor TVP zmarł w swojej leśniczówce

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje