Reklama

Lekarz - najlepszy przyjaciel widza

Okazuje się, że lekarz to najlepszy przyjaciel widza: mądry, empatyczny i nierzadko przystojny. Postanowiliśmy przyjrzeć się dokładniej kilku serialowym doktorom. Jako efekt badania przedstawiamy wam subiektywny rejestr tych lekarskich fenomenów.

Dzisiaj w nocy premierę miał siódmy sezon znanego także w Polsce serialu "Chirurdzy". Tytuł ten zdobył popularność także u nas, podobnie jak inne produkcje, opowiadające o perypetiach lekarzy. Moda na seriale z gatunku "medical drama" na dobre zagościła w Polsce, możemy więc pochwalić się rodzimymi odpowiednikami zachodnich produkcji.

Reklama

"Medical drama" - tak zwany "dramat medyczny" - to gatunek telewizyjny, któremu już w 1964 roku wielką karierę przepowiedział sam Marshall McLuhan, słynny kanadyjski teoretyk komunikacji. Tym mianem można określić praktycznie każdy serial (czy nawet telenowelę), w którego centrum wydarzeń mamy: szpital, środowisko medyczne czy wnętrze karetki.

Akcja jednego odcinka dotyczy konkretnego przypadku. Na drugim planie rozwija się fabuła dotycząca osobistych perypetii medycznego personelu.

Choć lekarz powinien być nieomylny, to jest tylko człowiekiem. Posiada wady, natręctwa, fetysze... Dzięki temu jest bardziej ludzki i łatwiej można się z nim identyfikować lub po prostu polubić.

A zatem: kto jest waszym ulubionym serialowym lekarzem?

Król lekarzy - dr Gregory House

Dr Gregory House to genialny, lecz charakterny lekarz diagnostyk. Nie lubi pacjentów i stosuje kontrowersyjne metody, ale bezbłędnie diagnozuje najtrudniejsze przypadki.

Ten Sherlock Holmes medycyny, "szkiełkiem i okiem" jest w stanie prześwietlić dogłębnie nawet najbardziej zagmatwany przypadek. W trakcie swoich działań może obrazić wszystkich dookoła, wytknąć niewiedzę swoim współpracownikom i puścić oko do szefowej.

Obecność House'a to dopust boży na oddziale, ale - zgodnie z zasadą magii podobieństw - jest on bólem, który leczy. Obecnie przechodzi bardzo istotne zawirowania w życiu osobistym, związane z walką z uzależnieniem od vicodinu (sezon szósty).

Widzowie, którzy oglądają już kolejny sezon tego serialu (od 20 września w amerykańskiej stacji Fox) wiedzą, że życie House'a właśnie zaczęło obracać się o 180 stopni.

Seksowny zwiastun nowego sezonu:

Poznaj dossier House'a

McSzpital - bohaterowie serialu "Chirurdzy"

Serial opowiada o życiu zawodowym i prywatnym młodych lekarzy z Seattle. W zabawny, ale refleksyjny sposób pokazuje ich problemy i wzajemne relacje.

W "Chirurgach" jest z czego wybierać. Mamy tu lekarzy, rezydentów i stażystów. Są specjalistami w swym fachu. Na sali operacyjnej nie ma miejsca na pomyłki, dlatego doskonalą umiejętności i podnoszą kompetencje.

Są ambitni, jednak sukcesy życia zawodowego nie zawsze idą u nich w parze z powodzeniem w życiu prywatnym, szczególnie tym "sercowym".

Lekarskie pary a to łączą się, a to rozstają, by ponownie pogodzić się w… pokoju socjalnym czy w windzie. I jest jak w życiu: każdy zmaga się z najważniejszą z chorób - z miłością!

Każda fanka tego serialu ma swojego McDoktora, a fan McDoktorkę.

Nic dziwnego, bo jest w czym wybierać: dr Derek Shepard to fantazyjny neurochirurg. Jest romantyczny i wrażliwy, ale do tego chłopięco przystojny. Nosi przydomek McDreamy.

Jego przyjaciel dr Mark Sloan to uosobienie diabolizmu kipiącego testosteronem. Zajmuje się chirurgią plastyczną, więc sporą uwagę przywiązuje do swojego wyglądu i sylwetki. Uwierzcie, Mc Steamy ma się czym pochwalić.

Dr Meredith Grey: jest błyskotliwa, ale nie do końca dojrzała. Miała nieszczęśliwe dzieciństwo, dlatego nie pozwala sobie nawet na odrobinę szczęścia w dorosłym życiu. Jej serdeczna przyjaciółkadr Cristina Yang to "samica alfa" - pójdzie po trupach (dosłownie), by zdobyć ciekawy przypadek i asystować przy trudnej operacji. Kocha kardiochirurgię.

Nie sposób zapomnieć o dr Addison Montgomery, rudowłosej pani ginekolog. To dojrzała i elegancka, pewna siebie kobieta sukcesu. Do tego z temperamentem - kochała dwóch mężczyzn naraz. Obecnie jest główną postacią serialu medycznego "Prywatna praktyka".

Na dalszych planach pojawiają się:

- siostra dr Meredith - Lexie Grey, typ niezdecydowanej puszczalskiej;

- skrywający empatię cham dr Alex Karev ;

- biseksualna, o południowym temperamencie, dr Callie Torres (ortopeda), jej dziewczyna, Arizona, fascynuje się chirurgią dziecięcą;

- medyczny McGywer, czyli dr Owen Hunt (chirurgia urazowa) oraz jego była pierwsza miłość, dr Teddy Altman (kardiochirurg);

- twarda, lecz o złotym sercu dr Miranda Bailey (chirurgia ogólna).

W poprzednich sezonach nasze oczy cieszyła seksowna (eks-modelka) dr Izzie Stevens oraz nieco ciapowaty dr George O'Malley.

Aby się nie pogubić, warto zapoznać się z poniższym filmikiem:

Poczytaj także o dr. Burskim i dr. Lubiczu oraz oddaj swój głos w ankiecie ---> CZYTAJ DALEJ


Serialowy konkurs! Zrób trzy kroki i sięgnij po nagrody: 4GB MP3 plus serialowy pakiet płyt DVD! KLIKNIJ! >>>

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje