Reklama

"Kotka": Miłość wśród śmieci

Esmeralda jako niemowlak została porzucona na wysypisku śmieci. Od wczesnych lat musiała zarabiać na swoje utrzymanie, przez co ma silne i buntownicze usposobienie. Jej życie komplikuje się, gdy zakochuje się w Pablu.

Przyjaźń między Pablem (Daniel Arenas) a Esmeraldą (Maite Perroni) zaczęła się już w dzieciństwie. Oboje musieli spotykać się w tajemnicy, ponieważ on pochodził z bogatej rodziny, natomiast Esmeralda mieszkała na wysypisku śmieci i była zmuszana do ciężkiej pracy przez Ritę (Pilar Pellicer). Mijają lata. Dziewczyna, znana jako "Kotka", zdaje sobie sprawę z tego, że zakochała się w Pablu.

Reklama

Mężczyzna wkrótce uświadamia sobie, że odwzajemnia jej uczucie. Oświadcza rodzicom, że się z nią ożeni. Jego ojciec, Agustin (Juan Verduzco), udaje, że akceptuje tę decyzję.

Radzi synowi, by wyjechał z kraju i tam zarobił na utrzymania rodziny. Natomiast matka, Lorenza (Laura Zapata), pragnie, by Pablo zapomniał o Esmeraldzie u boku Moniki (Paloma Ruiz de Alda). Wkrótce po wyjeździe ukochanego "Kotka" odkrywa, że spodziewa się dziecka. Agustin, Lorenza i Rita uniemożliwiają jej jednak skontaktowanie się z Pablem. Z drugiej strony rodzice wmawiają mu, że Esmeralda go zdradziła. Ciężarna kobieta nie może zatem liczyć na wsparcie przyszłego tatusia. Z pomocą przychodzi jej "Jarocha" (Leticia Perdigón) oraz Fela (Erika Buenfil).

Historia z potencjałem

To już jedenasta adaptacja scenariusza Inés Rodeny "La Gata". W Polsce widzieliśmy trzy wcześniejsze wersje - "Kopciucha" z Sonyą Smith i Guillermem Davilą (TVP Regionalna), "Tajemnice pocałunku" z Natalią Esperon i Victorem Noriegą (TVN) oraz "Szmacianą lalkę" z Adrianem Delgado i Kariną Orozco (Zone Romantica).

Widzów czeka jednak wiele niespodzianek, ponieważ producentka Nathalie Lartilleux dodała wiele wątków z nieemitowanej u nas "Rubi Rebelde". Tytułową "Kotką" bez żadnych castingów została Maite Perroni. Dłużej czekano z ujawnieniem nazwiska jej partnera, którym został Daniel Arenas. Aktor nie posiadał się z radości, ponieważ od dawna marzył o tym, by zagrać u boku "Majki". Z kolei Laura Zapata zdecydowała się na udział w serialu, ponieważ jej negocjacje z konkurencyjną Azteką zakończyły się fiaskiem.

Wśród śmieci

Lartilleux poruszyła opinię publiczną, gdy ujawniła, że część scen telenoweli będzie kręcona na wysypisku śmieci. Aktorzy i ekipa filmowa przenieśli się do Borde de Xiochaca, gdzie spotkali się z życzliwym przyjęciem mieszkających tam ludzi. Dużym problemem były słabe warunki sanitarne i ciągła groźba zakażenia.

Chociaż starano się, by śmieci, w których grzebali aktorzy, były odpowiednio spreparowane i wyczyszczone, a także dostarczano im maseczki chirurgiczne, nie obyło się bez chorób skórnych i problemów żołądkowych. Niektórzy byli wręcz o krok od zrezygnowania z udziału w telenoweli, zwłaszcza gdy pewnego dnia wśród mieszkańców wysypiska wywiązała się strzelanina.

Mimo trudności aktorzy jednogłośnie stwierdzili, że praca w trudnych warunkach była dla nich cenną lekcją pokory. Żeby upodobnić Erikę Buenfil do serialowej córki Esmeraldy, przefarbowano jej jasne włosy na ciemny brąz. Aktorka nie była zadowolona z metamorfozy i nie mogła się doczekać końca telenoweli, by wrócić do blondu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje