Kinowa wersja słynnego serialu

W sobotę, 26 marca 2011 o 23:00, Canal+ pokaże "Carlosa" - kinową wersję nagrodzonego Złotym Globem miniserialu w reżyserii Oliviera Assayasa. Składający się z 3 części serial stacja pokaże w maju.

"Carlos" to zrealizowana z rozmachem, filmowa biografia słynnego wenezuelskiego terrorysty Ilicha Ramíreza Sáncheza, znanego jako Carlos. Zarówno nagrodzony Złotym Globem miniserial, jak i oparty na nim film wyreżyserował Olivier Assayas, który wraz z Danem Franckiem napisał do nich scenariusz.

Reklama

Film śledzi krwawą karierę Sáncheza od skromnych początków w palestyńskim ruchu oporu we wczesnych latach 70., przez zamachy bombowe w Europie Zachodniej, po aresztowanie przez francuskie służby specjalne w 1994 roku.

Jak mówi sam reżyser, nie jest to film polityczny, ale próba konfrontacji z mitem Szakala jako rewolucjonisty, którego idealizm zamienia się w fanatyzm, a działanie na rzecz ludzi łączy się z zupełnym brakiem poszanowania ludzkiego życia.

W tytułowej roli wystąpił charyzmatyczny Édgar Ramírez, który był za kreację Carlosa nominowany m.in. do Złotego Globu i Cezara.

W Polsce "Carlos" był pokazywany na specjalnym pokazie podczas FPFF w Gdyni oraz na festiwalu Era Nowe Horyzonty.

Dowiedz się więcej na temat: Carlos | Olivier Assayas

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje