Kim Basinger: Od modelki do gwiazdy wielkiego formatu

Świat show-biznesu jest pełen niespodzianek. Jak piękna modelka została aktorką światowej klasy? Przedstawiamy historię Kim Basinger.

Początki kariery

Kim Basinger urodziła się 8 grudnia 1953 roku w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Tam też rozpoczęła się jej kariera. Jako nastolatka Kim wygrała stanowy konkurs piękności. Następnie wyjechała do Nowego Jorku, gdzie kandydowała do tytułu miss kraju. Tam też zaoferowano jej kontrakt z Ford Modeling Agency.

Kilka lat później dwudziestoletnia Kim była jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy świata mody. W latach siedemdziesiątych zarabiała około 1000 dolarów dziennie, pojawiając się na okładkach najbardziej poczytnych magazynów.

Kariera filmowa

Rosnąca sława Kim Basinger pozwoliła jej na wystąpienie w wielu reklamach największych amerykańskich firm. Jest znana, między innymi, z kultowej już reklamy szamponu do włosów.

Reklama

Później Basinger odkryła nową pasję. Wystąpienie na wielkim ekranie stało się jej głównym celem w życiu. Kim zapisała się na warsztaty aktorskie, które w krótkim czasie pozwoliły jej spełnić marzenie o karierze.

W połowie lat siedemdziesiątych Kim Basinger przeprowadziła się do Los Angeles, gdzie jeszcze w tym samym roku zagrała w "Aniołkach Charliego". Później grała w takich produkcjach jak "Nigdy nie mów nigdy" i "Batman". Wystąpiła również w filmie "Dziewięć i pół tygodnia" reżyserii Adriana Lyne'a. Po tych ostatnich okrzyknięto ją seksbombą! A śmiałe sceny przeszły do historii.

W roku 2000 Kim Basinger zarobiła pięć milionów dolarów za rolę Kuki Gallman w filmie "Marzyłam o Afryce".

Bankructwo

Basinger w 1993 roku postanowiła zainwestować w biznes. Kupiła miasteczko Braselton w Georgii. Inwestycja kosztowała ją 20 milionów dolarów! Aktorka chciała stworzyć interesującą atrakcję turystyczną. W miasteczku miał się odbywać festiwal filmowy. Kim planowała również stworzyć w nim profesjonalne studio filmowe. Plan jednak okazał się nietrafiony i ostatecznie aktorka była zmuszona ogłosić bankructwo.

Kim Basinger musiała sprzedać miasteczko Braselton za milion dolarów. Do tego zrezygnowała z roli w kontrowersyjnym filmie "Uwięziona Helena". Sąd nakazał jej zapłacenie 8 milionów kary. W drugiej instancji kara została odrzucona, ale koszty sądowe, wypłaty dla adwokatów przekroczyły jej budżet.

Życie prywatne

Pełne sukcesów życie nie przeszkodziło Kim w szukaniu miłości. Od 1980 roku Basinger była żoną Rona Snydera. Ich związek zakończył się rozwodem dziewięć lat później. W 1993 roku aktorka związała się z Alekiem Baldwinem i w 1995 roku urodziła córkę - Ireland Eliesse Baldwin.Córka poszła w ślady matki

W 2013 roku o piękną i wysoką (ma 188 cm wzrostu!) Ireland szybko upomniały się agencja IMG Models, z którą dziewczyna podpisała kontrakt. Od tej pory córka Kim Basinger, między innymi, występowała w edytorialach New York Post i pojawiła się w kampanii reklamowej Guess.

Wystąpiła też w kampanii PETA "I'd Rather Go Naked Than Wear Fur" ("Wolę wyjść nago niż założyć futro"). Zdjęcia dziewczyny nie spodobały się jej ojcu. Nie zrezygnowała jednak z odważnych ujęć, które opublikowała na swoim Instagramie.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy