Jean-Marc Vallée nie żyje. Reżyser "Ostrych przedmiotów" i "Wielkich kłamstewek" miał 58 lat

Jean-Marc Vallée zmarł w wieku 58 lat. Przyczyna jego śmierci nie jest na razie znana. Vallée był wielokrotnie nagradzanym kanadyjskim reżyserem takich seriali jak "Ostre przedmioty", "Wielkie kłamstewka" czy "Tajemnicze przygody Juliusza Verne'a", a także filmów "Dzika droga", "Witaj w klubie" i "C.R.A.Z.Y.".


Jean-Marc Vallée: Pożegnanie reżysera

"Jean-Marc opowiadał się za kreatywnością, autentycznością i próbowaniem różnych rzeczy. Był prawdziwym artystą i hojnym, kochającym facetem. Wszyscy, którzy z nim pracowali, widzieli niesamowity talent i wizję, które posiadał. Był dla mnie przyjacielem, kreatywnym partnerem i starszym bratem. Będzie nam bardzo brakować mistrza. Pocieszająca jest świadomość tego, że zostało nam jego dziedzictwo" - powiedział Nathan Ross, partner produkcyjny Vallée.

Reklama

Vallée osierocił dwóch synów, Alexa i Émile'a. Przyczyna śmierci reżysera na razie nie została ujawniona.

Jean-Marc Vallée: Kariera

Jean-Marc Vallée urodził i wychował się w Montrealu, w Kanadzie. Studiował reżyserię na Collège Ahuntsic i Université du Québec à Montreal. Jego przełomowym filmem był "C.R.A.Z.Y.", do którego napisał scenariusz i zajął się jego reżyserią.

W 2014 roku otrzymał nominację do Oscara za montaż filmu "Witaj w klubie". Produkcja zdobyła trzy statuetki, w tym jedną dla głównego aktora Matthew McConaugheya i drugą dla drugoplanowego aktora, Jareda Leto.

Vallée wyreżyserował też film "Dzika droga", za który Reese Witherspoon i Laura Dernn zdobyły nominacje do Oscarów.

Reżyser kontynuował swój sukces, zdobywając dwie nagrody Emmy za reżyserię i produkcję limitowanego serialu HBO "Wielkie kłamstewka", w którym także wystąpiły Witherspoon i Dern. Produkcja zdobyła osiem nagród Emmy i cztery Złote Globy.

Później wyreżyserował i był producentem wykonawczym serialu HBO "Ostre przedmioty", który także był nominowany do ośmiu nagród Emmy.


swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy