Reklama

"Jagiellonowie": Nowy serial historyczny TVP pojawi się w jesiennej ramówce

Choć wakacje trwają w najlepsze, stacje telewizyjne pracują w pocie czoła, by jesienią widzowie mogli zobaczyć kolejne przygody ulubionych bohaterów, bądź zachwycić się nowymi produkcjami. Jak podaje serwis Wirtualnemedia.pl tuż po wakacjach serialową nowość zaserwuje telewizyjna Jedynka. Na antenie TVP 1 pojawi się serial "Jagiellonowie", który będzie kontynuacją "Korony królów". Co już wiemy o produkcji?

"Jagiellonowie": Kolejny historyczny serial TVP

Prace na planie serialu "Jagiellonowie" trwają od stycznia. Produkcja ma być kontynuacją "Korony królów" - telenoweli historycznej, która przedstawiała średniowieczną historię Polski oraz lata panowania Piastów i Andegawenów. Akcja "Jagiellonów" rozpocznie się w 1399 roku.

W oficjalnym opisie fabuły serii możemy przeczytać: "Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie".

Reklama

W obsadzie "Jagiellonów" znaleźli się m.in. Sebastian Skoczeń (Władysław Jagiełło), Milena Staszuk (Anna Cylejska), Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek.

"Jagiellonowie": Kiedy premiera?

Jak ustalił serwis Wirtualnemedia.pl, premiera serialu zaplanowana jest na jesień. Produkcję będzie można oglądać w telewizyjnej Jedynce, w paśmie codziennym. Serial ma liczyć 125 odcinków, a okres zdjęciowy według wstępnych wyliczeń zakończy się w grudniu tego roku.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL