Reklama

Gwiazdy w miniserialu o... ekonomii

Już 1 lutego o godzinie 20.20 telewizyjna Jedynka wyemituje pierwszy odcinek serialu "Spokojnie, to tylko ekonomia", w którym zobaczymy wspaniałego aktora Wojciecha Pokorę, czyli niezapomnianego inżyniera Gajnego z "Czterdziestolatka" i hrabiego Żorżyka Ponimirskiego z "Kariery Nikodema Dyzmy".Wojciech Pokora to jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, od ponad pół wieku cieszący się ogromną popularnością i wielkim szacunkiem widzów. Nic więc dziwnego, że to właśnie jego wybrali twórcy projektu "Spokojnie, to tylko ekonomia", by pomógł Polakom zgłębić tajniki ekonomii i wyjaśnił im, jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi, oszczędzać i grać na giełdzie.

Reklama

Składający się z dwudziestu 3-minutowych odcinków ministerial serial z udziałem Wojciecha Pokory emitowany będzie w TVP 1 codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 20.20, począwszy od 1 lutego. Obok gwiazdy kultowych seriali w rolach głównych zobaczymy Jolantę Fraszyńską, czyli Wandę z "Ja to mam szczęście!", Tomasza Karolaka, czyli Ludwika Boskiego z "rodzinki.pl" oraz Kubę Jankiewicza", czyli Antka Szeflera z "M jak miłość".

"Spokojnie, to tylko ekonomia" to miniserial edukacyjny, którego głównym celem jest uświadomienie Polakom w prosty i doprawiony sporą dawką humoru sposób, że z ekonomią spotykają się - choć nie są tego w pełni świadomi - niemal codziennie: płacąc swoje rachunki, wypełniając przelewy bankowe czy zastanawiając się, jak najkorzystniej ulokować swoje oszczędności. Wiedzę o finansach widzowie będą mogli zdobyć śledząc życie sympatycznej rodziny zmagającej się z problemami codzienności.

Serial powstał w wyniku współpracy Telewizji Polskiej i Narodowego Banku Polskiego, a tuż po zakończeniu jego emisji w studiu TVP 1 odbędzie się druga edycja Wielkiego Testu Wiedzy Ekonomicznej (25 lutego o godzinie 20.20). Producentką "Spokojnie, to tylko ekonomia" jest Dorota Kośmicka-Gacke, która stoi za sukcesem m.in. "rodzinki.pl".

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Pokora | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje