Reklama

Gwiazdy po latach: "Felicity"

Pamiętacie koniec liceum, kiedy z maturą w kieszeni zastanawialiście się, jak dalej potoczy się wasze życie? Wyjazd na studia, nowe miasto, nowi przyjaciele - początek zupełnie nowej epoki. Właśnie w tym kluczowym momencie poznaliśmy tytułową bohaterkę serialu "Felicity". Uniwersalna opowieść o młodej dziewczynie w wielkim mieście podbiła nie tylko serca studiujących w college’ach Amerykanów, ale także naszych rodzimych żaków. Pamiętacie sercowe i przedegzaminacyjne rozterki Felicity? Chcecie wiedzieć, jak potoczyły się losy absolwentów University of New York i ich przyjaciół jedenaście lat po zakończeniu studiów? Sprawdźcie!


Reklama

Emisję "Felicity", serialu produkcji J. J. Abramsa, tego samego, który 10 lat później stworzy "Zagubionych", rozpoczęto w 1998 roku. Nastoletnia widownia niemal natychmiast oszalała na punkcie granej przez Keri Russell, Felicity Porter. Jak mogłoby być inaczej - w pierwszych scenach pilotowego odcinka Felicity kończy szkołę, poznaje chłopaka swoich marzeń i w jednym momencie rezygnuje ze studiów na Uniwersytecie Stanforda na rzecz  University of New York, tylko po to, by być bliżej ukochanego.

Po tak dramatycznym otwarciu nie sposób było nie śledzić dalszych losów kochliwej studentki. Serial zbierał co tydzień średnio czteromilionową widownię, otrzymał kilka nominacji do nagrody Emmy, a odtwórczyni głównej roli przyniósł statuetkę Złotego Globa.

Co dzisiaj dzieje się z Felicity, Benem i Joelem? Jak radzą sobie Meghan, Julie i Elena? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Keri Russell, czyli Felicity Porter

Po zakończeniu emisji serialu na kilka lat wycofała się z show-biznesu. W 2005 powróciła z filmem "Ostre słówka". Russell, która sama odebrała profesjonalne wykształcenie taneczne, wcieliła się w rolę baletnicy. Produkcja nie okazała się hitem, tak samo jak jej następny film - "Kanibal z Rotenburga" z 2006.

Również 2006 pojawiła się u boku Toma Cruise’a w Mission Impossible III. Dzięki tej roli na nowo powróciła do filmowo-serialowego obiegu. Zagrała gościnnie w "Hożych doktorach", a na dużym ekranie partnerowała miedzy innymi Adamowi Sandlerowi w "Opowieściach na dobranoc".

Wydaje się, że najlepszy czas dla Russell nadchodzi właśnie teraz. Serial, w którym aktualnie występuje - "Zawód: Amerykanin" zbiera świetne recenzje. Opowieść o szpiegach KGB, którzy podszywają się pod mieszkańców amerykańskich przedmieść przyniosła jej nominację do nagrody Critic’s Choice.

Scott Speedman, czyli Ben Covington

Chłopak, za którym Felicity ucieka do Nowego Jorku, czyli Scott Speedman urodził się w Londynie, a wychował w Kanadzie. Kiedy "Felicity" pojawiła się na antenie miał 23 lata i kilka ról filmowych na koncie (między innymi w "Gęsiej skórce" - serialu grozy dla młodzieży).

Po zakończeniu zdjęć pracował głównie przy filmach, poza jednym wyjątkiem: w 2012 zagrał w "Last Resort" - serialu militarnym, który zniknął z anteny po 13 odcinkach.

Do ról filmowych Speedman ma trochę więcej szczęścia. Wystąpił w hiszpańsko - kanadyjskiej produkcji "Moje życie beze mnie" u boku Amandy Plummer i Marka Ruffalo. Można go było zobaczyć także w takich kasowych hitach jak na przykład opowieść o wampirach i wilkołakach - "Underworld".

Do jego najnowszych osiągnięć należy występ w komedii romantycznej "I że cię nie opuszczę..." wraz z Rachel McAdams i Channingiem Tatumem. W 2014 do kin wejdzie natomiast film "Queen of the Night", przy produkcji którego Speedman spotkał się na planie z Ryanem Reynoldsem i Rosario Dawson.

Scott Foley, czyli Noel Crane

Obiekt westchnień panny Porter  z pierwszego roku, Scott Foley, w momencie kręcenia serialu był już dawno po studiach. Dwudziestosześcioletniemu aktorowi tematyka seriali dla młodzieży nie była obca:  zanim trafił na plan "Felicity" pojawił się między innymi w "Kroku za krokiem", "Słodkiej dolinie" czy "Jeziorze marzeń".

W przeciwieństwie do serialowego Bena, dalsza kariera Foleya opiera się głównie na serialach. Co prawda pojawił się w "Krzyku 3" ale późniejszą popularność przyniosły mu epizody w takich produkcjach jak "Doktor House", "Chirurdzy", "Jednostka" czy "Czysta krew".

Greg Grunberg, czyli Sean Blumberg

Grający współlokatora Bena, Grunberg, miał w momencie kręcenia serialu 31 lat i na koncie role w takich produkcjach jak "Melrose Place" czy "Słoneczny patrol".

Lista jego filmowych dokonań jest dość imponująca. Po "Felicity" zagrał w takich produkcjach jak "Ladykillers: Zabójczy kwintet", gdzie pojawił się u boku Toma Hanksa, "Austin Powers i Złoty Członek" z Mikiem Myersem czy, podobnie jak Keri Russell, "Mission Impossible III".

Angaże w serialach zapewnia mu były producent "Felicity" - J. J. Abrams, z którym Grunberg zna się od przedszkola, dzięki czemu aktora można zobaczyć prawie we wszystkich projektach twórcy "Zagubionych".

Amanda Foreman, czyli Meghan Rotundi

Zanim dołączyła do obsady "Felicity", Amanda Foreman nie miała wielkiego aktorskiego doświadczenia. Kiedy jednak serial zszedł z anteny, postanowiła pozostać w show-biznesie. Grywała w "Agentce o stu twarzach", "Sześciu stopach pod ziemią" czy "Doktorze Housie". Jej ostatni serialowy epizod to rola w "Parenthood".

Jak wielu aktorów z obsady "Felicity", Foreman również często współpracuje z J. J. Abramsem, ostatnio przy filmie "W ciemność. Star Trek".

Tangi Miller, czyli Elena Tyler

Tangi Miller wcieliła się w rolę Eleny - przyjaciółki Felicity, której życiowym celem było skończenie studiów medycznych. 

Na jej późniejsze role składają się raczej produkcje klasy B, takie jak "Karzeł 6: Powrót do dzielnicy" z 2003 roku. Jeśli chodzi o seriale,  Miller mogliśmy oglądać w epizodycznych rolach między innymi w "Bez pardonu" czy "Dowodach zbrodni". Obecnie zajmuje się także produkcją filmową.

Amy Jo Johnson, czyli Julie Emerick

Na plan "Felicity" Amy Jo Johnson weszła z dorobkiem i to nie byle jakim: wcześniej występowała w serialu "Power Rangers" gdzie wcieliła się w rolę Różowego Wojownika. Wystąpiła także w dwóch filmach, które na bazie serii powstały.

Po "Felicity" regularnie pojawiała się w serialu "Babski oddział", a od 2008 do 2012 roku grała w "Punkcie krytycznym".


Karolina Pałys

Dowiedz się więcej na temat: Felicity | seriale | Keri Russell | Scott Speedman | Scott Foley

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje