Reklama

Gwiazdor „Piratów z Karaibów” przez fałszywe oskarżenia stracił dom i prawo do opieki nad dziećmi

Greg Ellis jest znany z takich produkcji jak „Piraci z Karaibów”, „Hobbit: Pustkowie Smauga”, a także z seriali "Alcatraz", "Touch" i "The Confession: Spowiedź". Od jakiegoś czasu nie występuje na ekranie. W najnowszym wywiadzie aktor ujawnił, że powodem jego nieobecności były fałszywe oskarżenia, w wyniku których trafił do szpitala psychiatrycznego oraz stracił dom i prawo do opieki nad dziećmi. „W jednej chwili stałem się bezdomny, zostałem pozbawiony środków do życia” – wyznał. Wstrząsające kulisy tych wydarzeń Ellis opisał w autobiograficznej książce, która niedawno ukazała się na rynku.

Była partnerka zrujnowała mu życie

Greg Ellis w branży filmowej pracuje od niemal czterech dekad. Choć nigdy nie zdołał trafić do hollywoodzkiej pierwszej ligi, to zagrał wiele ciekawych, drugoplanowych lub epizodycznych, ról w docenionych przez widzów i krytyków produkcjach -  "Titanic", "Piraci z Karaibów", "Mr. & Mrs. Smith", "Dexter" oraz film "Hobbit: Pustkowie Smauga". Jakiś czas temu Ellis przestał jednak pojawiać się na ekranie. O powodach swojej nieobecności brytyjski aktor opowiedział w najnowszym wywiadzie, promującym jego autobiograficzną książkę "The Respondent: Exposing the Cartel of Family Law". Ujawnia w niej kulisy wydarzeń, które - jak sam przyznaje - zrujnowały mu życie.

Reklama

Wszystko zaczęło się od niespodziewanej wizyty funkcjonariuszy policji, którzy otrzymali niepokojące zgłoszenie. Gwiazdor rzekomo doświadczał wówczas załamania nerwowego i groził, że wyrządzi krzywdę swoim synom.

Donos złożyła była partnerka Ellisa. Jej oskarżenie sprawiło, że aktor trafił do szpitala psychiatrycznego, po czym z dnia na dzień stracił dom i prawo do opieki nad dziećmi. "To bardzo osobista opowieść o hollywoodzkim śnie, który został zniszczony. Książka będąca po części spowiedzią, a po części manifestem, stanowi poruszającą relację z rozpadu rodziny, ukazującą zarazem prawdę o najbardziej niezrozumiałym aspekcie amerykańskiego systemu prawnego. Ellis demaskuje uprzedzenia związane z płcią i stereotypy, według których ojcowie są gorszymi i mniej skutecznymi opiekunami. Publikacja ma na celu niesienie pomocy innym mężczyznom, którzy toczą z byłymi partnerkami nierówną walkę o opiekę nad dziećmi" - głosi opis wydawnictwa.

Książka Grega Ellisa

Autobiografia Ellisa została wzbogacona o przedmowy jego słynnych przyjaciół - Johnny’ego Deppa i Aleca Baldwina. Książka zadebiutowała na rynku wydawniczym pod koniec czerwca. Niewykluczone, że opowieść Ellisa prędzej czy później zostanie przeniesiona na duży ekran. 

Ellis założył własną organizację charytatywną

Po tych dramatycznych wydarzeniach aktor założył własną organizację charytatywną Children Parents United. Jedną z jej głównych misji jest wywieranie nacisku w sprawie wprowadzenia domniemania niewinności w przypadku takich oskarżeń, z jakimi musiał się zmierzyć gwiazdor "Piratów z Karaibów". 


(PAP Life)

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama