Reklama

"Gwardia": TVP1 wyemituje ukraiński serial o wydarzeniach na Majdanie

TVP1 od 24 listopada, we wtorki o godz. 22:10 będzie emitować ukraiński serial „Gwardia” o powstaniu ochotniczej Gwardii Narodowej złożonej z uczestników walk na kijowskim Majdanie. W czteroodcinkowej produkcji wystąpili m.in.: Aleksie Gorbunow, Dmitrij Stupka, Wiktoria Tokmanienko i Wano Jantbelidze.


Reklama

Reżyserem ukraińskiego serialu "Gwardia" jest Aleksie Szapariew, scenariusz napisał Nikoła Rybałka. To pierwsza filmowa próba ukazania wydarzeń, które dzieją się teraz na Ukrainie.

W pierwszym odcinku widzowie poznają historię ochotników, którzy po krwawych wydarzeniach na Majdanie pierwsi odpowiedzieli na wezwanie do wstąpienia w szeregi Ukraińskiej Gwardii Narodowej. Wśród nich są: student z Odessy, setnik z Majdanu, podporucznik wojsk wewnętrznych, krymski Tatar, młody uczony, biznesman, ślusarz i mistrzyni w strzelaniu sportowym, której na Majdanie zabito narzeczonego.

To ludzie o różnych doświadczeniach życiowych, różnych zawodów, przekonań i w różnym wieku. Konflikty między nimi są nieuniknione, ale jednoczy ich jedno - gotowość oddania życia za Ukrainę. W wojskowym obozie szkoleniowym wcielono ich do plutonu zwiadowczego. Szkoli ich doświadczony żołnierz, weteran wojny w Afganistanie - "Dziadek". Brudni, głodni, zmęczeni śpią w namiotach, ale gorliwie ćwiczą.

W drugim odcinku pojawia się polska dziennikarka, która przedostaje się do obozu i kręci film o wydarzeniach ukraińskich. Interesuje ją również, jak tworzy się Ukraińska Gwardia Narodowa. Tymczasem chłopaki z plutonu zwiadowczego dochodzą do porozumienia w imię służby ojczyźnie. Trenują i uczą się tajemnic rzemiosła zwiadowców. Denerwuje ich jednak fakt, że siedzą na tyłach i zajmują się "bzdurami", podczas gdy ich bracia giną w walce. Postanawiają ruszyć na front. Ku ich zdziwieniu, ich dowódca "Dziadek" dołącza do nich.

W kolejnych dwóch odcinkach młodzi gwardziści starają się wykazać, że są godni złożenia przysięgi i przygotowani do działań wojennych. Realia w mieście ogarniętym wojną przechodzą ich oczekiwania. Czy wiedza i szkolenie pod przywództwem "Dziadka" przygotowały ich do radzenia sobie w ekstremalnych sytuacjach?

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje