Grażyna Szapołowska pokazała córkę! To znana reżyserka

Aktorka kultowych polskich filmów, Grażyna Szapołowska, zamieściła na Instagramie wyjątkową fotografię. Gwiazda pochwaliła się piękną córką, która także pracuje w branży filmowej. Jak wygląda i czym zajmuje się Katarzyna Jungowska?

Grażyna Szapołowska pokazała zdjęcie z córką

Ta wspaniała aktorka zachwyca od niemal pół wieku. Jest aktywna zawodowo i głównie kojarzymy ją z niesłychanie brawurowych, kobiecych ról. Pomimo 68 lat, Grażyna Szapołowska ma znakomitą formę! Dowodem na to są niesamowite ujęcia, które zasilają jej media społecznościowe.

Jednakże uwagę czujnych fanów szczególnie przykuło jedno z nich. Artystka opublikowała fotografię stonowaną techniką sepia. Na zdjęciu widać Szapołowską pozującą wraz z córką - Katarzyną Jungowską.

Co o niej wiemy?

Kim jest Katarzyna Jungowska?

To polska artystka, a także reżyserka. Ma 43 lata. Jest córką aktorki Grażyny Szapołowskiej i Andrzeja Jungowskiego. W 1999 roku zadebiutowała na dużym ekranie w roli dwórki w "Panu Tadeuszu", wówczas zagrała u boku swej matki. Wyreżyserowała takie dzieła, jak: "Popatrz na mnie" (2011 rok), czy "Piąte: nie odchodź" (2014 rok), w którym zgrali Grażyna Szapołowska, Daniel Olbrychski i Łukasz Simlat.   

Reklama

Ukształtowała Telimenę

Największe uznanie przyniosła artystce rola Telimeny w ekranizacji "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza, w reżyserii Andrzeja Wajdy (1999 rok). Za to wcielenie, Grażyna Szapołowska otrzymała Polską Nagrodę Filmową - Orła za najlepszą główną rolę kobiecą.

Zagrała w wielu polskich filmach. Jej ostatnim występem, cieszącym się pozytywnymi opiniami, jest epizodyczna rola w erotycznym filmie "365 dni", w którym zagrała matkę głównej bohaterki. Aktorka była trzykrotnie zamężna. Poślubiła aktora Marka Lewandowskiego, Andrzeja Jungowskiego i dziennikarza Pawła Potorocznego. Jej obecnym partnerem życiowym jest przedsiębiorca Eryk Stępniewski.

Autor: Zuzanna Bartuś

Zobacz też:

68-letnia Grażyna Szapołowska w bikini na Instagramie

Grażyna Szapołowska pomaga kobietom!

Polska gwiazda rozkochała w sobie... premiera Rosji!

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Grażyna Szapołowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy