Reklama

"Family Guy": Serial promuje szczepienia przeciw COVID-19

"Family Guy" (polski tytuł "Głowa rodziny") to amerykański animowany sitcom autorstwa Setha MacFarlane’a. Przedstawia on losy rodziny Griffinów. W odcinku specjalnym Stewie i Brian Griffinowie, czyli złośliwy niemowlak i uczłowieczony pies-alkoholik towarzyszą Peterowi (tytułowej, niezbyt rozgarniętej głowie rodziny) w gabinecie lekarskim, gdy ten zastanawia się, czy „głupia szczepionka” na Covid-19 ma jakikolwiek sens.

Serial promuje szczepienia

Na twitterowym profilu popularnej kreskówki pojawił się krótki odcinek specjalny, w którym Stewie i Brian tłumaczą, jak działa szczepionka. Aby to było zrozumiałe, niczym bohaterowie kreskówki "Było sobie życie", podróżują do ciała Petera, by dowiedzieć się, jak obronić się przed wirusem. 

Lekarz próbuje edukować Petera i widzów, dlaczego szczepionka jest tak istotna, ale fatalnie się do tego zabiera. Stewie i Brian kurczą się więc do rozmiarów mikrobów (trochę jak w innej kreskówce "Było sobie życie"), po czym wnikają do ciała Petera, by zbadać, o co w tym wszystkim chodzi.

Reklama

W oświadczeniu dotyczącym tego odcinka, Lisa Sherman, prezes i dyrektor generalny Ad Council stwierdziła: "Ponieważ miliony Amerykanów wciąż nie są pewne, czy szczepić się przeciwko Covid-19, ważniejsze niż kiedykolwiek jest to, abyśmy mieli takie mądre, pouczające i zabawne informacje, które zwiększą zaufanie do szczepionek. To nowe dzieło Setha MacFarlane'a i zespołu "Family Guy" przedstawia odbiorcom krytyczne informacje o szczepionkach w świeży i zabawny sposób, który z pewnością zainspiruje ludzi do podjęcia kolejnego kroku w celu spowolnienia pandemii".

W Polsce sitcom nadawany jest w Comedy Central Polska oraz Fox Polska. Premiera dwudziestego już sezonu "Family Guy" zaplanowana jest na 26 września na kanale Fox. (PAP Life)

Zobacz też: Ben Affleck wychwala Jennifer Lopez! Szczególnie zachwyca go jedna cecha

pba/ moc/PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje