Reklama

Emmy 2018: Kto zdobył telewizyjne Oskary?

W poniedziałek, 17 września, Amerykańska Akademia Telewizyjna przyznała nagrody Emmy. Jakie seriale i jacy aktorzy zostali wyróżnieni telewizyjnym Oscarem? Sprawdźcie.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu wręczono "telewizyjne złoto" w kategoriach technicznych oraz dla najlepszych aktorów w rolach gościnnych. Nagrodę w kategoriach aktorskich odebrali Tiffany Haddish ("SNL"), Ron Cephas Jones ("Tacy jesteśmy"), Samira Wiley ("Opowieść podręcznej") oraz Katt Williams ("Atlanta").

Lista zwycięzców w najważniejszych nominacjach

Reklama

Najlepszy serial dramatyczny:

"Zawód: Amerykanin"
"The Crown"
"Gra o tron"
"Opowieść podręcznej"
"Stranger Things"
"Tacy jesteśmy"
"Westworld"

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:

Claire Foy, "The Crown"
Tatiana Maslany, "Orphan Black"
Elisabeth Moss, "Opowieść podręcznej"
Sandra Oh, "Obsesja Eve"
Keri Russell, "Zawód: Amerykanin"
Evan Rachel Wood, "Westworld"


Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:

Jason Bateman, "Ozark"
Sterling K. Brown, "Tacy jesteśmy"
Ed Harris, "Westworld"
Matthew Rhys, "Zawód: Amerykanin"
Milo Ventimiglia, "Tacy jesteśmy"
Jeffrey Wright, "Westworld"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym:

Millie Bobby Brown, "Stranger Things"
Alexis Bledel, "Opowieść podręcznej"
Ann Dowd, "Opowieść podręcznej"
Lena Headey, "Gra o tron"
Vanessa Kirby, "The Crown"
Thandie Newton, "Westworld"
Yvonne Strahovski, "Opowieść podręcznej"


Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym:

Nikolaj Coster-Waldau, "Gra o tron"
Peter Dinklage, "Gra o tron"
Joseph Fiennes, "Opowieść podręcznej"
David Harbour, "Stranger Things"
Mandy Patinkin, "Homeland"
Matt Smith, "The Crown"

Najlepsza reżyseria w serialu dramatycznym: 

"The Crown", Stephen Daldry (Netflix)
 "Gra o tron", Alan Taylor (HBO)
 "Gra o tron", Jeremy Podeswa (HBO)
"Opowieść podręcznej", Kari Skogland (Hulu)
 "Ozark", Jason Bateman (Netflix)
 "Ozark", Daniel Sackheim (Netflix)
"Stranger Things", Bracia Duffer (Netflix)

Najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym:

"Zawód: Amerykanin", Joel Fields i Joe Weisberg (FX)
"The Crown",  Peter Morgan (Netflix)
"Gra o tron", David Benioff i D. B. Weiss (HBO)
"Opowieść podręcznej", Bruce Miller (Hulu)
"Obsesja Eve", Phoebe Waller-Bridge (BBC America)
"Stranger Things", Bracia Duffer (Netflix)

Najlepszy serial komediowy:

"Atlanta"
"Barry"
"Czarno to widzę"
"Pohamuj entuzjazm"
"GLOW"
"The Marvelous Mrs. Maisel"
"Dolina Krzemowa"
"Unbreakable Kimmy Schmidt"

Najlepsza aktorka w serialu komediowym:

Pamela Adlon, "Lepsze życie"
Rachel Brosnahan, "The Marvelous Mrs. Maisel"
Allison Janney, "Mamuśka"
Issa Rae, "Niepewne"
Tracee Ellis Ross, "Czarno to widzę"
Lily Tomlin, "Grace i Frankie"

Najlepszy aktor w serialu komediowym:

Anthony Anderson, "Czarno to widzę"
Ted Danson, "Dobre miejsce"
Larry David, "Pohamuj entuzjazm"
Donald Glover, "Atlanta"
Bill Hader, "Barry"
William H. Macy, "Shameless - Niepokorni"

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym:

Zazie Beetz, "Atlanta"
Alex Borstein, "The Marvelous Mrs. Maisel"
Aidy Bryant, "Saturday Night Live"
Betty Gilpin, "GLOW"
Leslie Jones, "Saturday Night Live"
Kate McKinnon, "Saturday Night Live"
Laurie Metcalf, "Roseanne"
Megan Mullally, "Will i Grace"

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym:

Brian Tyree Henry, "Atlanta"
Henry Winkler, "Barry"
Louie Anderson, "Baskets"
Alec Baldwin, "Saturday Night Live"
Kenan Thompson, "Saturday Night Live"
Tony Shalhoub, "Prawo i porządek: Prawdziwa zbrodnia - Mord Menendezów"
Tituss Burgess, "Unbreakable Kimmy Schmidt"

Najlepsza reżyseria w serialu komediowym:

"Atlanta", Donald Glover (FX)
"Atlanta", Hiro Murai (FX)
"Barry", Bill Hader (HBO)
"Teoria wielkiego podrywu", Mark Cendrowski (CBS)
"GLOW", Jesse Peretz (Netflix)
"The Marvelous Mrs. Maisel", Amy Sherman-Palladino (Amazon)
"Dolina Krzemowa", Mike Judge (HBO)

Najlepszy scenariusz serialu komediowego:

"Atlanta",  Donald Glover (FX)
"Atlanta", Stefani Robinson (FX)
"Barry", Alec Berg i Bill Hader (HBO)
"Barry",  Liz Sarnoff (HBO)
"The Marvelous Mrs. Maisel", Amy Sherman-Palladino (Amazon)
"Dolina Krzemowa", Alec Berg (HBO)

Najlepszy serial limitowany:

"Alienista"
"Zabójstwo Versace: American Crime Story"
"Picasso: Geniusz"
"Godless"
"Patrick Melrose"

Najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie:

Jessica Biel, "The Sinner" (USA)
Laura Dern , "The Tale" (HBO)
Michelle Dockery , "Godless" (Netflix)
Edie Falco , "Law & Order True Crime: The Menendez Murders" (NBC)
Regina King, "Seven Seconds" (Netflix)
Sarah Paulson , "American Horror Story: Cult" (FX)

Najlepszy aktor w serialu limitowanym lub filmie:

Antonio Banderas, "Geniusz: Picasso" (Nat Geo)
Darren Criss, "Zabójstwo Versace: American Crime Story"  (FX)
Benedict Cumberbatch, "Patrick Melrose" (Showtime)
Jeff Daniels, "The Looming Tower" (Hulu)
John Legend,  "Jesus Christ Superstar Live in Concert" (NBC)
Jesse Plemons, "Black Mirror: USS Callister" (Netflix)

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje