Reklama

Dyplomacja w akcji

"Figurantka" to najnowszy serial komediowy telewizji HBO. Stworzona przez nominowanego do Oscara Armando Iannucciego produkcja to celna, a przede wszystkim zabawna satyra na współczesną politykę. Serial, w którym tytułową rolę zagrała zdobywczyni Złotego Globu Julia Louis-Dreyfus, debiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 19 kwietnia.

Selina Meyer (Julia Louis-Dreyfus) jest rozwiedzioną samotną matką, byłym senatorem i kandydatką na stanowisko prezydenta, a obecnie wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki. Selina chce zmieniać świat na lepsze, ale - paradoksalnie - bycie jedną z najważniejszych osób w państwie czyni tę misję prawie niemożliwą. 

Reklama

Selina i jej współpracownicy ciężko pracują dla dobra państwa, na czele którego stoją. Ich marzeniem jest zrobienie czegoś znaczącego w polityce przy jednoczesnym uniknięciu wplątania się w liczne intrygi i gierki będące w Waszyngtonie codziennością.  

W obowiązkach Selinę wspierają oddani współpracownicy - szefowa gabinetu Amy (Anna Chlumsky), doświadczony rzecznik Mike McClintock (Matt Walsh), oddany asystent Gary (Tony Hale) i sekretarka Sue (Sufe Bradshaw). Czy wspólnie uda im się zmienić amerykańską politykę na lepsze? Odpowiedź w serialu "Figurantka".  

Pomysłodawcą serialu jest nominowany do Oscara Armando Iannucci, twórca głośnej politycznej komedii "Zapętleni". - Awans na poważne stanowisko, z którym wiąże się władza wydaje się być dla każdego krokiem do przodu, zawsze jednak może się okazać, że jest wręcz przeciwnie - w taki sposób Armando Iannucci wyjaśnia pomysł na jakim opiera się "Figurantka". - Jest coś fascynującego w sytuacji, kiedy jesteśmy czegoś bardzo blisko, ale to wciąż za daleko by z tego skorzystać - dodaje. 

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Figurantka | seriale | Julia Louis-Dreyfus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje