Reklama

"Dr Quinn": Kultowy serial lat 90. wraca na ekrany we wrześniu!

Zamiast wygodnego życia w wielkim mieście wybrała niewielką mieścinę na Dzikim Zachodzie. Walczy nie tylko z chorobami, ale też stereotypami i uprzedzeniami. Michaela Quinn - jedna z najsłynniejszych lekarek w historii telewizji - wraca na szklany ekran! Już 2 września stacja ZoomTV rozpocznie emisję serialu "Dr Quinn", kultowej telewizyjnej produkcji lat 90.

"Dr Quinn": Fabuła serialu

"Doktor Quinn" to amerykański serial obyczajowy zrealizowany w konwencji westernu i jedna z najpopularniejszych produkcji telewizyjnych lat 90. Główną bohaterką serialu jest tytułowa doktor Michaela Quinn, córka lekarza, która w poczuciu misji i odpowiedzialności za los drugiego człowieka porzuca wygodne życie w Bostonie, by rozpocząć pracę jako miejscowy lekarz w niewielkim Colorado Springs.

Okazuje się jednak, że na miejscu doktor Quinn musi walczyć nie tylko z chorobami, ale również uprzedzeniami, stereotypami i zacofaniem. Świat połowy XIX wieku na Dzikim Zachodzie nie jest zbyt przyjazny dla wykształconych kobiet w lekarskim kitlu...

Reklama

Mimo licznych przeszkód doktor Quinn dzielnie walczy z przeciwnościami losu, zjednuje sobie miejscową społeczność i znajduje miłość swojego życia.

Dzięki ogromnemu sukcesowi komercyjnemu serial Doktor Quinn doczekał się aż sześciu sezonów i dwóch filmów. Mająca polskie korzenie (jej przodkowie pochodzili z Płocka) odtwórczyni głównej roli Jane Seymour za swoją kreację aktorską otrzymała statuetkę Złotego Globu (1996).

Serial zdobył też nagrodę Emmy za zdjęcia autorstwa Rolanda Smitha i otrzymał ponad 20 nominacji do równie prestiżowych wyróżnień.

"Doktor Quinn": Gdzie obejrzeć?

Zoom TV planuje wyemitować wszystkie sześć sezonów serialu. Odcinki można będzie oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dr Quinn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje