Reklama

"Do dzwonka": Disney w Polsce

Disney nagrał swoją pierwszą produkcję w Polsce. Serial "Do dzwonka" jest adaptacją włoskiego serialu Disney Chanel "Quelli d'ell Intervallo", który został już zrealizowany w 16 wersjach językowych na całym świecie.

"Każdy odcinek serialu to osobna opowieść, która musi się zmieścić w czasie międzylekcyjnej przerwy. Ograniczenia czasowe wpływają na formę jak i na treść poszczególnych odcinków. Wszystko rozgrywa się na szkolnym korytarzu przed pokojem dyrektora w ciągu pięciominutowej przerwy, musi być więc czytelne i zabawne. Udało nam się to zrealizować, tylko dzięki profesjonalizmowi młodych aktorów" - opowiada reżyser Tomasz Szafrański.

Reklama

Wprawdzie pomysł został zaczerpnięty z oryginału, ale tematy i opowiadania w poszczególnych odcinkach są przystosowane do polskich realiów i naszego poczucia humoru. Niemal cały scenariusz został napisany od początku.

W serialu nie zabraknie charakterystycznych postaci, które znajdują się niemalże w każdej szkole. Będzie zajadła ekolożka, szkolna piękność, ta która ma zawsze racje, kujon, luzak, a nawet donosiciel.

"Zostaliśmy dobrani tak, by postaci grane przez nas były do nas podobne. Dzięki temu jest nam łatwiej" - zdradziła Iga Kreft, odtwórczyni roli Agi, przewodniczącej samorządu - znana z roli Uli Mostowiak w serialu "M jak miłość".

Do tej pory zostały zrealizowane dwie serie serialu, czyli 40 odcinków. Premierowy odcinek zostanie wyświetlony na kanale Disney Chanel już 7 listopada.

AKPA

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Disney | Do dzwonka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje