Reklama

Diane Kruger zagra legendarną aktorkę Marlenę Dietrich!

Hollywoodzka gwiazda Diane Kruger ("Troja", "Bękarty wojny") zagra legendę ekranu Marlenę Dietrich (1901-1992) w niemieckim serialu. Pięcioczęściowa produkcja będzie nosiła tytuł "Marlene Dietrich - kobieta na wojnie" - powiadomiła w piątek wytwórnia Ufa Fiction w Poczdamie. Reżyserem będzie Fatih Akin.

Na potrzeby projektu producenci zabezpieczyli prawa do biografii Marleny Dietrich "Moja matka Marlene" autorstwa jej córki Marii Rivy. Na kanwie tej książki oparty będzie pięcioodcinkowa produkcja. Na podstawie biografii powstała już w 2000 roku kinowa adaptacja filmowa "Marlene" z Katją Flint.

Diane Kruger zagra legendę ekranu Marlenę Dietrich

Producentem produkcji "Marlene Dietrich - kobieta na wojnie" jest m.in. firma Ufa, która przed laty odpowiadała za "Błękitnego Anioła" z 1930 roku, czyli przełomowy film w karierze aktorki - przypomniał portal dziennika "Berliner Zeitung".

Marlene Dietrich była zagorzałą przeciwniczką niemieckich nazistów, w 1939 roku zrzekła się niemieckiego obywatelstwa i została Amerykanką. Gdy rozpoczęła się II wojna światowa, zaangażowała się w sprawy uchodźców i wojsk alianckich, wielokrotnie występując przed żołnierzami w pobliżu frontu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy