Reklama

Diane Keaton i Pius XIII

Diane Keaton, czyli niezapomniana Annie Hall z filmu Woody'ego Allena, dołączyła do obsady nowego serialu stacji HBO.

Diane Keaton wcieli się w postać siostry Mary, zakonnicy ze Stanów Zjednoczonych od lat mieszkającej w Watykanie. Dla aktorki jest to pierwsza rola w telewizji od 1977 roku, kiedy pojawiła się w "The Godfather: A Novel for Television".

Reklama

"The Young Pope" to składający się z ośmiu odcinków miniserial, którego fabuła koncentruje się wokół szokujących losów fikcyjnego papieża - Piusa XIII. Według zapowiedzi bohater serii, Lenny Belardo (późniejszy Ojciec Święty i pierwsza osoba o amerykańsko-włoskich korzeniach zasiadająca na Piotrowym tronie), jest konserwatystą, który przybywa do Watykanu na prośbę zmęczonych liberałami biskupów.

- Jednak nawet oni nie są przygotowani na to, jak bardzo tradycjonalistyczny i obskurancki jest Belardo. Ale to również ciekawa i złożona postać - mówią producenci. Niektórzy nawet określają protagonistę serii jako bohatera podobnego do telewizyjnych ikon jakimi są Walter White ("Breaking Bad") oraz Tony Soprano ("Rodzina Soprano").

Główną rolę zagra Jude Law, za kamerą stanie Paolo Sorrentino (zdobywca Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny za film "Wielkie piękno"). Serial wyprodukuje HBO we współpracy z Canal Plus France i brytyjskim Sky.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Diane Keaton | Jude Law

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje