Reklama

"Dead Day”: Nowy serial scenarzysty oryginalnego "Krzyku"

Kevin Williamson napisał scenariusz kultowego już filmu "Krzyk". Później razem z Julie Plec stworzył serial "Pamiętniki wampirów". To właśnie ten duet będzie odpowiedzialny za stworzenie kolejnego wspólnego serialu. Będzie to "Dead Day" ("Dzień zmarłych"), oparty o fabułę komiksu Ryana Parrotta pod tym samym tytułem.

"Dead Day": Nowy projekt twórców "Pamiętników wampirów"

Serial "Dead Day" zostanie zrealizowany dla platformy streamingowej Peacock, która zamówiła od razu cały pierwszy sezon. Będzie to pierwszy wspólny projekt Williamsona i Plec od czasu "Pamiętników wampirów". Oboje będą showrunnerami i scenarzystami serialu, a także jego producentami wykonawczymi. Funkcję producenta wykonawczego będzie pełnił również autor komiksu Ryan Parrott.

"Dead Day" rozgrywa się w trakcie tytułowego, corocznego święta, kiedy to na jedną noc do świata żywych powracają zmarli, by załatwić swoje niedokończone sprawy. Mają do wyboru - świętować jeszcze jedną noc na Ziemi albo dręczyć wciąż żyjących.

"Dead Day": Serial będzie przełomem?

Reklama

Stworzony przez nich serial ma zapewnić platformie Peacock oczekiwany od dawna przełom, który pozwoli jej zamieszać na rynku streamingu. Nie udało się to z inną głośną produkcją, serialem "The Lost Symbol" na podstawie powieści Dana Browna. Niedawno ogłoszono, że platforma rezygnuje z realizacji drugiego sezonu.

Peacock liczy też na sukcesy dwóch innych swoich seriali. Chodzi o "Bel-Air", który będzie dramatyczną wersją słynnego komediowego "Bajeru z Bel-Air" oraz serial opowiadający o głośnym królu tygrysów, Joe Exoticu.

Zobacz też:
Evangeline Lilly: Gwiazda "Lost - zagubieni" i Marvela popiera antyszczepionkowców!
"M jak miłość": Odcinek 1634. Franka pobije jednego z weselnych gości!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy