Reklama

"Dawno, dawno temu": Pięć faktów o 5. sezonie

Pod koniec września na antenę stacji ABC powrócą postacie z bajek i baśni. Piąty sezon serialu "Dawno, dawno temu" zapowiada się interesująco, a my mamy dla was parę informacji dotyczących fabuły. Uwaga, spoilery!

Czwarty sezon popularnego serialu nie zakończył się dla wszystkich szczęśliwie.

Reklama

Emma Swan, ratując Reginę, przejęła pałeczkę po Titeliturym i stała się nową Mroczną. Jakby tego było mało została również przeniesiona do innej rzeczywistości, więc Śnieżka, Henry oraz reszta jej rodziny tak łatwo jej nie odnajdzie.

Co jeszcze czeka fanów (i bohaterów) jesienią?

Emma Swan

Mroczna Emma, przez fanów określana już jako Dark Swan, będzie się zasadniczo różnić od swojego poprzednika.

"Kiedy ktoś staje się Mrocznym, to na wierzch wychodzą wszystkie cechy, które czynią daną osobę tym, kim jest. Jednak jak to z czarną magią bywa cechy te zostają wypaczone" - mówi Horowitz. Kitsis dodaje:

"Emma posiada teraz moc dzięki której może pokonać wszystkie swoje lęki. Ukazuje zupełnie inne oblicze".

Sytuacja Emmy mocno wpłynie na zachowanie innych postaci. Regina będzie czuła się odpowiedzialna za zaistniałą sytuację, Śnieżka zwątpi w siebie, a David... David za wszelką cenę będzie starał się odzyskać córkę. Jednak nie będzie to takie proste, gdyż wszyscy bohaterowie będą mieli własne pomysły jak wyciągnąć Emmę z tarapatów - stanie się to zarzewiem wielu konfliktów.

Wyprawa do Camelotu

Według zapowiedzi remedium na klątwę mieszkańcy Storybrooke znajdą w zamku Camelot - jedynym ratunkiem dla Emmy okaże się bowiem Merlin.

Grupa bohaterów na czele z Reginą i Śnieżką (które będą zmuszone współpracować) wyruszy więc w podróż do Camelotu, który znajduje się równoległej rzeczywistości. Tam spotkają króla Artura (Liam Garrigan), Lancelota i Ginewrę - niestety, te dwie role nie zostały jeszcze obsadzone.

Merida Waleczna

Twórcy serialu, Adam Horowitz i Adam Kitsis, zapowiadają, że ogromną rolę do odegrania w najnowszej serii będzie miała Merida Waleczna. Ginnifer Goodwin, czyli serialowa Śnieżka, dodaje, że obecność młodej bohaterki wniosła sporo interesujących wątków.

Henry

Dla Henry'ego przyszły sezon również nie zapowiada się zbyt szczęśliwie. Po ostatnich wydarzeniach chłopak będzie się zastanawiał, czy dobrze postąpił niszcząc pióro Autora. Już w premierowym odcinku 5. sezonu Henry wyrazi chęć zmienienia historii i napisania jej na nowo. Jak jednak wiemy zabawy z czasem mogą jeszcze bardziej skomplikować życie oraz przynieść nieoczekiwane rezultaty.

Powrót starych znajomych


Wiele z postaci, które pojawiły się poprzednich sezonach, może wpaść z wizytą w 5. serii. Horowitz i Kitsis zasugerowali powrót m.in. Mulan, Śpiącą Królewnę, Ariel, Kopciuszka oraz Czerwonego Kapturka.

Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Morrison

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje