Reklama

Critics' Choice Awards: Nominacje. Jakie seriale mają szansę na wygraną?

Critics' Choice Awards to coroczna gala rozdania nagród między innymi dla twórców najlepszych produkcji serialowych. W tym roku wśród nominowanych tytułów znalazły się "Sukcesja", "Squid Game" i "Mare z Easttown".

Koniec roku jest okresem, w którym fani seriali mogą liczyć na mnóstwo wrażeń. Wśród tytułów, które zdobyły nominacje do tegorocznych Nagród Critics' Choice znalazły się "Sukcesja", "Squid Game" i "Mare z Easttown". Serial "Sukcesja" jest zdecydowanym liderem w zestawieniu, jeżeli weźmiemy pod uwagę liczbę nominacji. Zdobył ich aż osiem, a siedem z nich to nominacje aktorskie.

Seriale "Evil" i "Mare z Easttown" dostały pięć nominacji, a po cztery rozdano "Only Murders in the Building", "Sprawie idealnej", "Tedowi Lasso", "WandaVision" i "Tacy właśnie jesteśmy". W zestawieniu nie zabrakło także południowokoreańskiego hitu, który w ostatnich miesiącach królował w netfliksowych rankingach - "Squid Game". Serial ten zgarnął trzy nominacje.

Reklama

Gala rozdania Nagród Critics' Choice zaplanowana została na 9 stycznia 2022 roku.

Zobacz też: "Sukcesja": Telewizyjny hit wraca na ekrany! Kiedy i gdzie oglądać

Lista seriali nominowanych do Nagród Critics' Choice:

Najlepszy serial komediowy:
"Wielka"
"Hacks"
"Niepewne"
"Only Murders in the Building"
"The Other Two"
"Reservation Dogs"
"Ted Lasso"
"Co robimy w ukryciu"

Najlepszy aktor w serialu komediowym:
Iain Armitage ("Młody Sheldon")
Nicholas Hoult ("Wielka")
Steve Martin ("Only Murders in the Building")
Kayvan Novak ("Co robimy w ukryciu")
Martin Short ("Only Murders in the Building")
Jason Sudeikis ("Ted Lasso")

Najlepsza aktorka w serialu komediowym:
Elle Fanning ("Wielka")
Renée Elise Goldsberry ("Girls5eva")
Selena Gomez ("Only Murders in the Building")
Sandra Oh ("Pani dziekan")
Issa Rae ("Niepewne")
Jean Smart ("Hacks")

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu komediowym:
Ncuti Gatwa ("Sex Education")
Brett Goldstein ("Ted Lasso")
Harvey Guillén ("Co robimy w ukryciu")
Brandon Scott Jones ("Ghosts")
Ray Romano ("Made for Love")
Bowen Yang ("Saturday Night Live")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym:
Hannah Einbinder ("Hacks")
Kristin Chenoweth ("Schmigadoon!")
Molly Shannon ("The Other Two")
Cecily Strong ("Saturday Night Live")
Josie Totah ("Saved by the Bell")
Hannah Waddingham ("Ted Lasso")

Najlepszy serial limitowany:

"Dopesick"
"Dr. Death"
"Bo to grzech"
"Sprzątaczka"
"Mare z Easttown"
"Nocna msza"
"Kolej podziemna"
"WandaVision"

Najlepszy aktor w filmie TV lub serialu limitowanym:
Olly Alexander ("Bo to grzech")
Paul Bettany ("WandaVision")
William Jackson Harper ("Love Life")
Joshua Jackson ("Dr. Death")
Michael Keaton ("Dopesick")
Hamish Linklater ("Nocna msza")

Najlepsza aktorka w filmie TV lub serialu limitowanym:
Danielle Brooks ("Robin Roberts Presents: Mahalia")
Cynthia Erivo ("Geniusz: Aretha")
Thuso Mbedu ("Kolej podziemna")
Elizabeth Olsen ("WandaVision")
Margaret Qualley ("Sprzątaczka")
Kate Winslet ("Mare z Easttown")

Najlepszy aktor drugoplanowy w filmie TV lub serialu limitowanym:
Murray Bartlett ("Biały Lotos")
Zach Gilford ("Nocna msza")
William Jackson Harper ("Kolej podziemna")
Evan Peters ("Mare z Easttown")
Christian Slater ("Dr. Death")
Courtney B. Vance ("Geniusz: Aretha")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w filmie TV lub serialu limitowanym:
Jennifer Coolidge ("Biały Lotos")
Kaitlyn Dever ("Dopesick")
Kathryn Hahn ("WandaVision")
Melissa McCarthy ("Dziewięcioro nieznajomych")
Julianne Nicholson ("Mare z Easttown")
Jean Smart ("Mare z Easttown")

Najlepszy serial nieanglojęzyczny:
"Acapulco"
"Gdzie jest mój agent?"
"Lupin"
"Dom z papieru"
"Narcos: Meksyk"
"Squid Game"

Najlepszy serial animowany:
"Big Mouth"
"Bluey"
"Bob's Burgers"
"The Great North"
"Q-Force"
"What If...?"

Najlepszy talk-show:

"The Amber Ruffin Show"
"Desus & Mero"
"The Kelly Clarkson Show"
"Last Week Tonight with John Oliver"
"Late Night with Seth Meyers"
"Watch What Happens Live with Andy Cohen"

Najlepszy komediowy program specjalny:
"Bo Burnham: Inside"
"Good Timing with Jo Firestone"
"James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999"
"Joyelle Nicole Johnson: Love Joy"
"Nate Bargatze: The Greatest Average American"
"Trixie Mattel: One Night Only"

Najlepszy serial dramatyczny:
"Tacy właśnie jesteśmy"
"Yellowjackets"
"Pose"
"Squid Game"
"Sukcesja"
"Evil"
"For All Mankind"
"Sprawa idealna"

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym:
Sterling K. Brown ("Tacy właśnie jesteśmy")
Mike Colter ("Evil")
Brian Cox ("Sukcesja")
Lee Jung-jae ("Squid Game")
Billy Porter ("Pose")
Jeremy Strong ("Sukcesja")

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym:
Uzo Aduba ("Terapia")
Chiara Aurelia ("Cruel Summer")
Christine Baranski ("Sprawa idealna")
Katja Herbers ("Evil")
Melanie Lynskey ("Yellowjackets")
MJ Rodriguez ("Pose")

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu dramatycznym:
Nicholas Braun ("Sukcesja")
Billy Crudup ("The Morning Show")
Kieran Culkin  ("Sukcesja")
Justin Hartley ("Tacy właśnie jesteśmy")
Matthew Macfadyen ("Sukcesja")
Mandy Patinkin ("Sprawa idealna")

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym:
Andrea Martin ("Evil")
Audra McDonald ("Sprawa idealna")
Christine Lahti  ("Evil")
J. Smith-Cameron ("Sukcesja")
Sarah Snook ("Sukcesja")
Susan Kelechi Watson ("Tacy właśnie jesteśmy")

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje