Celebrycka maskotka w jury?

Dan Stevens, znany z popularnego brytyjskiego serialu kostiumowego "Downton Abbey", zasiądzie w jury nagrody literackiej Man Booker 2012.

W serialu "Downton Abbey", który od września 2010 roku nadawany jest także w Polsce, Dan Stevens wciela się w Matthew Crawleya. Może się wydawać, że na tle szacownych krytyków i akademików młody aktor ma robić za "celebrycką maskotkę".

Reklama

Jak się jednak okazało, Stevens regularnie występuję w audycjach poświęconych recenzjom książkowym w ambitnej stacji radiowej BBC 2, interesuje się muzyką sakralną i od czasu do czasu pisze do "Sunday Telegraph", a zatem jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Panelowi jurorów przewodzi sir Peter Stothard, znany brytyjski krytyk literacki i redaktor "Times Literary Supplement".

Nagroda Bookera to najbardziej prestiżowa nagroda literacka w Wielkiej Brytanii, przyznawana za najlepszą powieść angielskojęzyczną z ostatniego roku napisaną przez obywatela Wspólnoty Narodów i Republiki Irlandii.

Pierwszy Booker został przyznany w 1969 roku.

Jesteś fanem seriali? Zarejestruj się w serwisie ŚwiatSeriali.pl i dodaj do ulubionych wybrane produkcje, a otrzymasz od nas mailem informacje o każdym newsie na ich temat!

Dowiedz się więcej na temat: Dan Stevens | Downton Abbey | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje