Cary Grant: Powstanie serialowa biografia gwiazdora

ITV Studios razem z BritBox International przygotowują się do wyprodukowania serialu biograficznego "Archie", który będzie poświęcony Cary’emu Grantowi. W postać legendarnego aktora wcieli się Jason Isaacs ("Śmierć Stalina"). Tytuł serialu został wzięty od prawdziwego imienia tego Granta, który przyszedł na świat jako Archibald Alexander Leach.

Jak informuje portal "Deadline", scenariusz serialu "Archie" opowiadającego o życiu i karierze Cary’ego Granta napisze Jeff Pope, autor "Tajemnicy Filomeny". Produkcja ma trafić na przygotowującą się do startu nową platformę streamingową ITVX. Serial powstaje z błogosławieństwem córki Granta, Jennifer, oraz jego byłej żony Dyan Cannon. Obie określiły napisany przez Pope’a scenariusz jako inteligentny i rozumiejący postać Cary’ego Granta. "Genialnie go uchwycił" - przekazały w oświadczeniu przy okazji informacji o tej produkcji.

"Archie": Serial o życiu Cary’ego Granta

Archibald Alexander Leach przyszedł na świat w Bristolu w 1904 roku. Serial opowie m.in. o jego dzieciństwie, które spędził w skrajnej biedzie. Chłopak musiał mierzyć się z rozwiązłością swojego ojca, a także śmiercią brata Johna. W wieku 14 lat Archie dołączył do trupy aktorskiej, a potem przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, gdzie zaczął występować pod pseudonimem Cary Grant.

Reklama

Sceny z początków kariery Cary’ego Granta przeplatać się będą z wydarzeniami z 1961 roku, kiedy aktor był u szczytu sławy. Jednocześnie był bardzo nieszczęśliwy w życiu prywatnym po dwóch nieudanych małżeństwach. Szczęścia w miłości szukał u boku młodszej o 30 lat gwiazdy telewizji Dyan Cannon. Poślubił ją w 1965 roku, a wkrótce potem przeszedł na aktorską emeryturę.

"Był tylko jeden Cary Grant i nigdy nie byłbym na tyle głupi, żeby próbować wejść w jego legendarne buty. Z drugiej strony Archie Leach nie mógł różnić się bardziej od postaci, którą wymyślił, by się ratować" - powiedział Jason Isaacs. Z kolei Jeff Pope dodaje, że napisany przez niego serial rozpocznie się od końcowego okresu życia Granta, a potem będzie cofał się w czasie, by pokazać wcześniejsze wydarzenia. "Cary Grant został jedną z najbardziej ikonicznych postaci XX wieku, kochaną jednocześnie przez prezydentów i biedaków. Klucz do tego wszystkiego leżał w jego dzieciństwie" - zapowiada scenarzysta. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Cary Grant | Archie Mountbatten-Windsor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy