Reklama

"Australia" Baza Luhrmanna wraca w formie serialu. W rolach głównych Kidman i Jackman

Już najbliższej zimy na platformę streamingową Hulu trafi sześcioodcinkowy serial zatytułowany "Faraway Downs". W całości zostanie on zrealizowany z materiału nakręconego przez Baza Luhrmanna w trakcie zdjęć do "Australii", która debiutowała w kinach w 2008 roku. W rolach głównych w tym filmie wystąpili Hugh Jackman i Nicole Kidman. Co oczywiste, będą oni również gwiazdami serialu.

"Australia" Baza Luhrmanna jako serial

Akcja filmu "Australia" Baza Luhrmanna ("Elvis") rozgrywa się w latach 1939-1942. Jego bohaterką jest brytyjska arystokratka lady Sarah Ashley (Nicole Kidman), która przybywa do Australii, by pomóc swojemu mężowi w utrzymaniu rancza nazwanego Faraway Downs. Na miejscu okazuje się, że jej małżonek nie żyje, a jego farmę chce przejąć bogaty farmer. Lady Sarah postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, a w uratowaniu farmy pomoże jej nieokrzesany hodowca bydła (Hugh Jackman).

Reklama

Sześcioodcinkowy serial "Faraway Downs" w całości zostanie stworzony na podstawie materiału zrealizowanego w trakcie zdjęć do "Australii". W stosunku do oryginalnego filmu, w serialu zmienione zostanie zakończenie. Już w trakcie premiery filmu Luhrmann zdradzał, że nakręcił trzy różne zakończenia. Na ścieżce dźwiękowej serialu usłyszeć będzie można również nowe kompozycje muzyczne.

"Początkowo chciałem wykorzystać koncepcję rozległej epopei w stylu 'Przeminęło z wiatrem' i postawić ją na głowie. Za pomocą romansu i epickiego dramatu zamierzałem rzucić światło na rolę rdzennych mieszkańców Australii i bolesną bliznę w australijskiej historii, jaką jest 'skradzione pokolenie'" - mówi Luhrmann, cytowany przez portal "The Hollywood Reporter".

"Podczas gdy film 'Australia' ma swoje własne życie, istnieje inna wersja tej historii z różnymi warstwami, niuansami, a nawet alternatywnymi zwrotami akcji, które możemy odkryć za pomocą formy serialu limitowanego. Nakręcony na podstawie tego samego materiału serial 'Faraway Downs' jest nową wariacją na temat 'Australii', którą pozwolimy odkryć jego widzom" - dodaje.

Serialowa historia opowiedziana zostanie oczami młodego Nullaha (Brandon Walters), dwurasowego rdzennego Australijczyka spętanego drakońską polityką rasową australijskiego rządu, znaną obecnie jako "skradzione pokolenie". Podczas gdy w Stanach serial Luhrmanna pokaże platforma streamingowa Hulu, w Polsce będzie można go zobaczyć na Disney+.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL