Aleksandra Kisio: Sukces, sława i rodzinny skandal. Wyboista kariera pięknej aktorki

Obchodząca dziś 40. urodziny Aleksandra Kisio jeszcze kilka lat temu uznawana była za jedną z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek. Grała w popularnych serialach, na koncie ma też kilka występów w filmach. Na jakiś czas z powodów osobistych zniknęła jednak z ekranów i przestała pojawiać się na imprezach branżowych. Powody były dwa - aktorka założyła rodzinę i skupiła się na macierzyństwie oraz przez długi czas odpierała ataki ze strony własnej... matki. Rodzinny skandal trwał miesiącami i kosztował gwiazdę sporo sił. Od niedawna Aleksandra Kisio znów pracuje na planach serialowych i stara się odbudować karierę.

Aleksandra Kisio ma pokaźne portfolio

Aleksandra Kisio urodziła się 22 marca 1983 roku w Szczecinie. Studiowała produkcję filmową i telewizyjną w łódzkiej szkole filmowej. Swoje pierwsze ekranowe występy zaliczyła na początku wieku. Od tamtej pory przez ponad dekadę nie schodziła z planów filmowych.

Chociaż zagrała w ponad 50 produkcjach, to w większości były to role drugo- i trzecioplanowe. Urok aktorki gwarantował jednak, że widzowie zapamiętają jej występ, nawet epizodyczny. Można było ją oglądać m.in. w filmach "Testosteron" (2007), "Milczenie jest złotem" (2010), "Wojna żeńsko-męska" (2011). Prawdziwą popularność przyniosły jej jednak występy w serialach. Aktorkę można było podziwiać m.in. w "Plebanii", "M jak miłość", "Pierwszej miłości", " Warto kochać", "Na Wspólnej", "Magdzie M." czy "Prawie miasta".

Reklama

Rodzinny skandal

Po 2013 roku, choć jej aktywność zawodowa osłabła, stała się obiektem zainteresowania tabloidów. Wszystko przez medialny konflikt z matką. Izabela Kisio w mediach żaliła się na córkę. Twierdziła, że wyrzuciła ją z domu i zupełnie się od niej odwróciła, pozostawiła bez pomocy i pieniędzy. Plotkarska prasa podłapała temat i matka aktorki szybko stała się niemal celebrytką - zaczęła pojawiać się na imprezach branżowych, również tych, na które nie była zaproszona.

Wkrótce okazało się, że córka nie pochwala zachowania mamy i odcina się od niej. 

"Ola przeprowadziła się ze Szczecina do Warszawy 10 lat temu i sama kupiła tu mieszkanie na kredyt. Jej matka nigdy nie mieszkała w tym lokalu, bywała tylko gościem, więc Ola nie miała jej skąd wyrzucać" - komentowała managerka aktorki.

Przez aferę z matką zniknęła z ekranów?

Ze względu na konflikt z matką, Aleksandra Kisio prawie zniknęła z życia publicznego. Gdy w 2014 roku zaszła w ciążę, całkowicie wycofała się z branży. Tego samego nie można jednak powiedzieć o jej matce. 

Kobieta wyzywała córkę na swoich mediach społecznościowych nie szczędząc przy tym przykrych słów. Aktorka wystosowała oświadczenie, w którym prosiła, by dać jej spokój i pozwolić cieszyć się ostatnimi tygodniami ciąży. Na początku stycznia 2015 roku na świat przyszedł pierwszy syn gwiazdy - Hugon. W przeciwieństwie do matki, dobre relacje utrzymuje z ojcem, który w rozmowie z mediami nie krył zachwytu nad wnukiem oraz partnerem córki. 

Wyszła za mąż i wróciła do pracy

W 2017 roku Aleksandra Kisio i Łukasz Zieliński zdecydowali się na legalizację swojego 15-letniego związku. W 2018 roku para powitała na świecie drugiego syna. Od czasu założenia rodziny aktorka skupia się głównie na niej. Przed dwoma laty po długiej ciszy udzieliła wywiadu "Twojemu Imperium".

"Trochę żałuję, że w przerwie między narodzinami pierwszego i drugiego dziecka nie pracowałam tak dużo, jak bym chciała. Chociaż z drugiej strony byłam obecna przy moich synach w momentach ważnych dla nich i dla mnie" - opowiadała.

Aktorka zapowiedziała również wtedy, że jest na jak najlepszej drodze do tego, by znów pracować pełną parą. Tak też zrobiła. 

Od 2019 roku aktorka rozpoczęła swój powrót na ekrany. Zagrała w "Ojcu Mateuszu", "Zakochanych po uszy", "Komisarzu Alexie" oraz drugiej części "BrzydUli". W ubiegłym roku mogliśmy ją natomiast oglądać w 5. części "Listów do M.". 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Aleksandra Kisio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy